PlayStation 5 rozměry

playstation

Plánujete si pořídit nový PlayStation 5, ale potřebovali byste vědět, jaké jsou jeho velikostní parametry? V následujícím článku si rozebereme, jaké má PlayStation 5 rozměry a s jakou velikostí tedy budete můžete počítat.

Rozdílné verze konzole

PlayStation 5 je herní konzole z dílny Sony Interactive Entertainment. K dispozici je ve 2 variantách: jako základní model s optickou mechanikou Ultra HD Blu-Ray nebo jako levnější edice bez optické mechaniky.

Mohlo by vás také zajímat: Informace o konzoli PlayStation 6

PlayStation 5 rozměry

Základní model PlayStation 5 má výšku 390 mm, šířku 104 mm, hloubku 260 mm a hmotnost 4,5 kg. Zjednodušený digitální model bez optické mechaniky má v případě Playstation 5 shodnou výšku (390 mm) i hloubku (260 mm). Šířka pak dosahuje hodnoty 92 mm a hmotnost 3,9 kg.

Velké rozměry jsou spojeny s vysokým výkonem

Z výše uvedených hodnot je samozřejmě na první pohled patrné, že PlayStation 5 není příliš kompaktním zařízením a bohužel u něj musíte počítat se složitější manipulací a náročnějšími přesuny. Podle některých zdrojů se dokonce jedná o největší herní konzoli, která byla kdy uvedena na trh (Zdroj: Techradar.com).

Velikost je však samozřejmě spojena také s velmi nadprůměrnými parametry téměř ve všech ohledech. Kvalita jednotlivých komponent zkrátka přináší nutnost větší konstrukce, takže se vám dostává do ruky opravdu to nejlepší co je na trhu herních konzolí v současnosti k dostání.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*