Od kolika let je Fortnite – zjistěte pro jaký věk je hra určena

fortnite

Zajímá se vaše ratolest o hraní oblíbené hry Fortnite, ale vy si nejste jistí, zda je pro ni vhodná? Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém si rozebereme od kolika let je Fortnite doporučován a přidáme některé naše postřehy.

Od kolika let je Fortnite

Entertainment Software Rating Board (ESRB) udělila hře Fortnite hodnocení T, což znamená, že spadá do kategorie pro náctileté. Konkrétně je vhodná pro hráče od 13 let a pokud je vaše ratolest pod touto věkovou hranicí, měli byste pořízení dobře zvážit. Podle PEGI je hranice vhodnosti hry ještě o rok nižší, takže se můžete setkat i s určením od 12 let.

Mohlo by vás také zajímat: Jak změnit jméno ve Fortnite.

Důvody pro věkové omezení hry

Přestože hra je v porovnání s některými dnešními tituly poměrně umírněná, samozřejmě v ní hraje svoji roli násilí. Hlavním cílem hry je eliminace ostatních hráčů, která vede k vašemu vítězství. Ačkoliv zde tedy není viditelná krev, setkají se vaše děti ve hře se zabíjením.

Určitým problémem je samozřejmě také to, že hra se provozuje v online režimu a veřejné chaty nejsou nikterak regulované. Děti tak mohou narazit na nevhodné příspěvky obsahující vulgarity nebo násilí.

Pro koho je tedy Fortnite vhodný?

Finální rozhodnutí je samozřejmě vždy na rodičích. My osobně doporučujeme určitě respektovat odborně vytyčenou hranici, ale na druhou stranu je dobré uvědomit si, že Fortnite určitě patří k méně závadným herním titulům. Pokud budete mít své děti při hraní pod kontrolou něměla by hra představovat žádné zásadní problémy.

Zdroj: Dotesports.com.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*