PlayStation 6 – informace, cena a rok vydání

playstation

Přestože momentálně je na trhu herních konzolí nejžhavější novinkou PlayStation s pořadovým číslem 5, ve světě se již rojí informace o nové řadě PlayStation 6.  Jak už tomu bývá očekávání všech hráčů i široké veřejnosti jsou obrovská a tak na povrch prosakují první informace a předpoklady o této herní konzoli. V následujícím článku se podíváme na informace, které jsou nám doposud známé a rozebereme si některá z očekávání.

Kdy přijde PlayStation 6 na trh?

Jak již bylo řečeno, není tomu dlouho, co byla na trh uvedena novinka od Sony v podobě PlayStation 5. Na první pohled tedy nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo již uvažovat o dalším posunu. Opak je však pravdou. Důvodem je především to, že rozestupy mezi výrobou nových herních konzolí v čase se postupně zkracují kvůli rychlejšímu technologickému pokroku. Podle některých zpráv to vypadá, že generalita Sony počítá s životností PS 5 zhruba 6 až 7 let. Zhruba v půli tohoto období by měla přijít na trh s novinkou PS 5 Pro. V zásadě by to tedy znamenalo, že se nové herní konzole PlayStation 6 dočkáme někdy v letech 2026 až 2027.

Jaká by mohla být cena PS6?

PS6 by mělo na trh přijít s dalším podstatným vylepšením hardwaru. Technologický pokrok umožňuje nabízet stále lepší výkon při zachování relativně stabilní ceny, a proto nebývají pořizovací ceny nových PlayStationů zásadně odlišné od svých předchůdců. Konkrétní cenu je samozřejmě velmi obtížné a téměř nemožné odhadovat. Již nyní se však objevují první předpoklady, které hovoří o tom, že nová konzole by v letech 2026 nebo 2027 měla stát asi £400 což je v přepočtu zhruba 12 000 Kč.

A co dále …

Přestože dostupné informace tedy nejsou příliš jednoznačné, můžeme dnes již téměř s jistotou říct, že dalších PS konzolí se v brzké budoucnosti určitě dočkáme. Pro zajímavost můžeme uvést, že Sony si již zaregistrovalo obchodní známku na PlayStationy s pořadovými čísly 7, 8, 9 a 10. Ačkoliv se jedná o běžný postup velkých společností, jisté záměry z tohoto jednání určitě vyčíst můžeme.

Zdroje:

idnes.cz

itechwhiz.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*