Jak zjistit historii WiFi

modem

Chtěli byste mít pod kontrolou svou vlastní domácí síť a zjistit historii WiFi? Připravili jsme pro vás krátký článek, ve kterém si rozebereme vaše možnosti.

Morální a legislativní stránka stránka věci

Hned na začátek je nutné uvést, že zjišťování historie procházení WiFi sítě je aktivitou, která samozřejmě výrazně narušuje soukromí jejich uživatelů. Zvažte proto, zda je toto řešení opravdu nutné a v ideálním případě se snažte komunikovat transparentně bez nutnosti níže uvedených postupů.

Technické řešení – jak zjistit historii WiFi

Samotný postup zjištění historie WiFi sítě je velmi obtížný. První podmínkou pro zjištění historie procházené ve vaší sítě je vlastnění sofistikovaného routeru. Běžné domácí routery obvykle nejsou schopny tyto informace sledovat a dodávat a umožňovat jejich čtení.

Pokud disponujete výkonným routerem, může v některých případech funkci ukládání procházených dat nabízet. Dalším potřebným nástrojem pro vás pak bude software, který datové toky zaznamenává a umožňuje jejich interpretaci. Konkrétní programy zde nebudeme zmiňovat, ale prostřednictvím Google si můžete jejich nabídku snadno ověřit a najít i návody s detailními postupy potřebnými k práci s nimi.

Mohlo by vás také zajímat: Jak procházet Facebook bez přihlášení

Jednodušší varianty zaznamenávání historie

Obecně platí, že podstatně jednodušším postupem pro sledování navštěvovaných webových stránek je prohlížení připojených zařízení. V nich je sice možné historii mazat nebo její ukládání eliminovat pomocí anonymních režimů, ale pomocí speciálních programů či různých rodičovských kontrol si můžete nad hardwarem vytvořit poměrně slušnou kontrolu. I zde však platí, že byste neměli za žádných okolností narušovat soukromí uživatelů daných zařízení.

Zdroj: lifewire.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*