Nejdražší počítač na světě

pocitac

Ceny počítačů se mohou při využití těch nejkvalitnějších komponent mnohdy vyšplhat až k astronomickým částkám. V následujícím článku zjistíte, jaký je aktuálně nejdražší počítač na světě, kolik za modely zaplatíte a samozřejmě také jaké jsou jejich specifikace.

Kategorie herních počítačů kraluje žebříčkům nejdražších

Pokud se podíváme do kategorie běžně prodávaných počítačů pro klasické využití, žebříčkům nejdražších na světě vévodí herní kousky. Detailní přehled těchto modelů sestavil například server rarest.org. Podle žebříčků jeho redaktorů je aktuálně nejdražším počítačem 8Pack OrionX PC za 43 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu více než milion českých korun. Cena je pak zapříčiněna především přítomností sofistikovaného vodního chlazení a samozřejmě celkovým skvělým výkonem.

Designové kousky

Pokud se zajímáte spíš o sběratelské kousky než o praktické využití opravdu výkonných počítačů, můžete jít s pořizovací cenou samozřejmě ještě o něco dál. Server nubiapage.com sestavil žebříček nejdražších počítačů v roce 2022 kterému vévodí model MJ’S Swarovski & Diamond Studded. Jak jeho název napovídá, tělo je poseté diamanty a celková cena se vyšplhala v přepočtu na neuvěřitelných 83 milionů korun. Je však samozřejmě jasné, že, není tvořena primárně kvalitou výpočetního hardwaru, ale zmíněnými diamanty.

Mohlo by vás také zajímat: Jakou hru si zahrát? Vybrali jsme pro vás nejlepší hry současnosti!

Nejdražší počítače v České republice

V kontextu výše zmíněných skutečností vás možná bude zajímat také cena nejdražšího počítače, který se dá aktuálně koupit v České republice. U největších prodejců se ceny běžně dostupných modelů šplhají až ke 200 tisícům českých korun, přičemž opět platí, že se jedná zejména o herní kousky určené pro maximální výkon bez jakýchkoliv kompromisů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*