Facebook bez přihlášení – jak procházet i bez registrace

Nejste vlastníkem Facebookového účtu, ale čas od času potřebujete získat informace na této sociální síti? Připravili jsme pro vás krátký článek, který vám nastíní dostupné možnosti a provede vás možností procházet Facebook bez přihlášení.

Internetové vyhledávače

První cestou, která je pravděpodobně nejjednodušší a nejčastější variantou ke získání přístupu na Facebook bez přihlášení je využití internetových vyhledávačů. Díky jejich robotům jsou v jejich databázích indexovány mimo jiné i stránky uživatelských profilů na sociálních sítích Facebook nevyjímaje.

Pro nalezení daného uživatele pak tedy většinou stačí zadat do vyhledávače jeho jméno společně s názvem sociální sítě. Pokud chcete výsledky ještě o něco přesnější, můžete použít operátor „site:“, který omezí výsledky vyhledávání pouze na doménu vyhledávané stránky.

V našem případě by tak výsledný dotaz vypadal například takto: „site:facebook.com Tomáš Novák“

Přímá URL adresa

Další možností je případ, kdy jste přímo informováni o URL adrese vybraného profilu. Pak ji stačí přepsat do adresního řádku a dostanete se k základním informacím, které daný uživatel na svém profilu zveřejnil.

Speciální nástroje na procházení profilů sociální sítě Facebook bez přihlášení

Pro různé účely byly vyvinuty i speciální služby, které prochází vybrané sociální sítě (mezi které patří i Facebook) a nabízí informace o uživatelských profilech. Snadno tak podle jména zjistíte, zda se uživatel na sociální síti nachází a v některých případech dostanete i některé z informací o jeho profilu. Databáze i množství informací jsou však značně omezené, takže musíte počítat s jejich neúplností.

Mohlo by vás také zajímat: Google Play – základ pro každého mobilního hráče

Získání přístupu přes účet přátel nebo založení profilu na prohlížení

Poslední námi doporučenou možností je trochu šibalské obejití nutnosti vlastnění osobního účtu. Pro jednorázové prohlížení můžete poprosit své přátele, zda by vám vyhledávání nemohli zprostředkovat přes své účty. V případě, že chcete nebo potřebujete vyhledávat opakovaně, mohli byste zvážit založení vlastního profilu bez jakýchkoliv informací pouze za účelem vyhledávání.

Zdroj:

beebom.com

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*