Jak vytvořit anketu na Messengeru – je tato funkce dostupná?

messenger

Ankety na Facebooku přinášejí velmi populární možnost rychlého a interaktivního rozhodování v různých skupinách. V následujícím článku si rozebereme, zda je v současnosti tato možnost v Messengeru dostupná a jaké jsou případné alternativy.

Jak vytvořit anketu na Messengeru

Hned na začátek přijdeme s tím nejdůležitějším – možnost tvorby ankety na Facebook Messengeru byla bohužel pro většinu Evropských uživatelů odstraněna a není možné ji dále využívat (Zdroj: Facebook.com)

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit s kým si píše na Messengeru

Anketu je stále možné používat v některých specifických oblastech a postup pro její tvorbu je potom následující:

  • Otevřete skupinový chat
  • kliknete vlevo dole na ikonku čtyř teček
  • vytvoříte otázku a odpovědi a anketa je připravená pro sběr odpovědí.

Alternativní možnosti ankety

Pokud patříte mezi většinu uživatelů, kterým byla možnost hlasování v anketě odebrána, budete si muset vystačit s dostupnými alternativami. Nejjednodušší pro vás bude pravděpodobně využití ankety přímo ve Facebookové skupině. Zde anketu vytvoříte kliknutím do okna pro tvorbu běžného příspěvku a následně vybráním možnosti „Anketa“. Poté už jen stačí vypsat otázku a odpovědi a dotazník je připraven k hlasování.

Jestliže chcete využít odlišné zdroje mimo Facebook a Messenger, můžete vyzkoušet různé služby, které jsou přímo určeny pro hlasování. Pro volbu termínu se výborně hodí například služba Doodle.com z dalších bezplatných pak můžeme namátkou zmínit třeba Polleverywhere.com nebo Directpoll.com.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*