Jak funguje krokoměr v mobilu

apple

Chcete měřit své kroky a zaznamenávat denní aktivitu, ale zároveň nemáte zájem investovat do speciálního zařízení? Pak se můžete spolehnout na svůj chytrý telefon. V následujícím článku vám představíme, jak funguje krokoměr v mobilu a popíšeme si základní principy jeho provozu.

Mobily spoléhají na vestavěné senzory

Dnešní mobilní telefony disponují velkým množstvím senzorů. Pro měření kroků je nejdůležitější senzor zvaný akcelerometr. Jakmile začnete chodit, hlavní pohybový senzor chytrého telefonu začne počítat otřesy a zaznamenávat jednotlivé kroky. Pokud pohyb vyznačuje určité znaky rychlosti a směru, zařízení vám ho bude počítat jako krok.

Pro zpřesnění funkčnosti je žádoucí vyplnění informací o uživateli krokoměru. Údaje jako pohlaví, věk nebo výška mohou pomoci telefonu přesněji odhadnout, které pohyby má skutečně počítat jako kroky a které nikoliv.

Mohlo by vás také zajímat: Facebook bez přihlášení – jak procházet i bez registrace

Výsledky berte s rezervou

I přes výše uvedené skutečnosti se samozřejmě na výsledky měření krokoměru v telefonu nedá spoléhat se stoprocentní přesností. Vždy musíte počítat s určitou odchylkou zapříčiněnou pohyby, které nejsou ve skutečnosti reálnými kroky. Stejně tak může docházet k občasnému vynechání zaznamenání některých pohybů.

Měření přes GPS

Některé aplikace mohou dopočítávat nachozenou vzdálenost přesněji za pomocí využití měření přes GPS. Díky tomu se částečně eliminují výše uvedené problémy, ale aplikace se stále zdaleka nevyrovnají klasickým krokoměrům.

Specializované zařízení k měření kroků

Z těchto důvodu je nejlepší cestou pro zaznamenávání vaší krokové aktivity nákup krokoměru určeného přímo pro tyto účely. Nejlevnější z nich je možné zakoupit už v ceně pohybující se okolo 500 Kč. Pro pořízení vhodného modelu můžete využít například toto srovnání nejlepších krokoměrů.

Zdroj: Droid.news

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*