YouTube plat – kolik peněz se dá vydělat natáčením videí

youtube

Zajímáte se o možnost přivýdělku točením videí nebo byste si jen rádi udělali představu o tom, jaký by mohlo být YouTube plat vašich oblíbených influencerů? V následujícím článku si představíme některé údaje, které vám mohou pomoci se zorientováním se v dané problematice.

Počet zhlednutí

Nejdůležitějším faktorem určujícím YouTube plat je počet zhlednutí nahraných daným YouTuberem. Vyšší počet zhlednutí samozřejmě přináší četnější zobrazování reklamy a tím pádem generuje i vyšší příjmy. Logicky tedy záleží především na počtu videí a jejich sledovanosti.

Blokování reklamy

I přesto, že vaše videa mají obrovské počty zhlednutí a velkou popularitu, nemusí být generované příjmy vždy odpovídající díky tomu, že mnoho uživatelů v dnešní době používá speciální pluginy pro blokování reklam. Část výdělků tedy bude tímto faktem vždy omezena.

Lokalita

Výplaty za reklamy umístěné ve videích se výrazně liší podle jednotlivých geografických regionů. Ekonomicky vyspělejší země obvykle přinášejí vyšší odměny od inzerentů, díky kterém může YouTube plat poměrně významným způsobem narůst.

Mohlo by vás také zajímat: Nejdražší počítač na světě

Další faktory

Z výše uvedených proměnných je patrné, že výše výplaty na YouTube může být velmi variabilní. Do hry navíc vstupují i další faktory jako například délka videí nebo roční období (například okolo Vánoc jsou reklamy podstatně lépe placené). Výplaty z reklam navíc není samozřejmě jediným zdrojem příjmu pro většinu YouTuberů. Často vstupují do hry i externí spolupráce, které mohou výplatu výrazně navýšit.

Odhadované příjmy YouTuberů

Na konec se dostáváme k tomu, o co se pravděpodobně zajímáte nejvíce. K odhadu YouTube platu u jednotlivých influencerů totiž můžete použít některý z dostupných nástrojů, které vám pomohou stanovit hrubou představu. My vám doporučujeme například socialblade.com.

Zdroj: Mint.intuit.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*