WoW datadisky – Vývoj legendární hry

Kdo by neznal legendární hru World of Warcraft. Každý, kdo věnuje hernímu světu alespoň okrajovou pozornost s touto legendou z kategorie MMORPG her přišel do styku. Protože jde o hru s již poměrně úctyhodnou minulostí, rozhodli jsme se pro vás připravit přehled všech datadisků, které ke hře vyšly. Začneme v roce 2007 a dostaneme se až do listopadu letošního roku, kdy očekáváme žhavou novinku z této série.

WoW datadisky:

  • The Burning Crusade (2007)
  • Wrath of the Lich King (2008)
  • Cataclysm (2010)
  • Mists of Pandaria (2012)
  • Warlords of Draenor (2014)
  • Legion (2016)
  • Battle for Azeroth (2018)
  • Shadowlands (2020)

První WoW datadisk – The Burning Crusade (2007)

První datadisk, který ke hře vyšel. Jeho hlavním cílem bylo oživení doposud nemodifikovaného herního světa jíž tehdy velmi populární hry. Obsahoval doplnění maximálního levelu z původní hodnoty 60 na 70. Přidány byly také dvě rasy Krvavých elfů a Draeneiů. Nechybělo ani přidání nové lokace Outland.

Druhý datadisk Wrath of the Lich King (2008)

Ke druhému datadisku bylo přistoupeno hned o rok později. Wrath of the Lich King přinášel další navýšení maximálního levelu, tentokrát z hodnoty 70 na hodnotu 80. Důležitým rozšířením bylo i přidání kontinentu Northend a silné příběhové části, které v tomto datadisku hrála důležitou roli.

Třetí datadisk Cataclysm (2010)

Navýšení nejvyššího levelu se opět dočkalo posunu až na hranici 85. Fanoušky potěšilo také přidání nových ras Wolgenů a Gablinů. Logicky se mění opět i příběh hry s novým zábavným vývojem.

Čtvrtý datadisk Mists of Pandaria (2012)

Se čtvrtým datadiskem, který je dodnes považován mnoha hráči za poměrně nezdařilý, byla do hry přidána nová rasa Pandaren. Došlo také k přidání nové oblasti a maximální level se opět posunul na hranici 90.

Pátý datadisk Warlords of Draenor (2014)

I tento datadisk se ze strany herní veřejnosti setkal s poměrně ostrou kritikou. Jeho příběh budil rozporuplné vášně. Mimo jiné ale přinesl navýšení maximální levelu na hodnotu 100 a přidal nový svět Draneor.

Šestý datadisk Legion (2016)

Maximální level se posunul na 110 a přišla opět nová příběhová modifikace spojená s Legiemi a jejich snahou dostat se do světa Azerothu.

Sedmý datadisk Battle for Azeroth (2018)

Zatím poslední již vydaný datadisk, který posouvá maximální úroveň na současných 120 a přináší příběh vázaný k velké bitvě. Přidány byly také nové oblasti.

Osmý datadisk Shadowlands (2020)

Doposud nepublikovaný, ale již velmi horlivě očekávaný datadisk, který by měl na svět přijít již za necelý měsíc od tvorby tohoto článku. Očekávání jsou po dvou letech obrovská a hráči s napětím vyhlížejí, kam se herní svět WoW v roce 2020 posune.

Zdroj: store.hp.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*