Minecraft lektvary – jak je vařit a k čemu jsou dobré?

Lektvary jsou v oblíbené hře Minecraft velmi populárním doplňkem, jehož konzumace může dodat vaší postavě po omezený čas určité schopnosti a dovednosti. Pokud však nebudete při přípravě lektvarů postupovat správně, můžete se setkat i s negativními účinky, které naopak vaši postavu zbrzdí nebo dokonce zraní. V následujícím článku si tak nastíníme základní souvislosti a principy, kterými byste se měli při vaření Minecraft lektvarů řídit.

Jak tvořit Minecraft lektvary

K tvorbě lektvarů hráč Minecraftu potřebuje hned několik nutných předpokladů. Především musí disponovat surovinami, předměty, nástroji a nádobami. Celý proces není sám o sobě žádnou jednoduchou záležitostí a předchází mu logicky množství úkonů spojených s běžným hraním. Lektvary nemůžete vařit pokud nejste vybaveni zmíněnými doplňky, které získáte jen díky dlouhodobému hraní.

Lahvičky a další nástroje jako základ pro lektvary

V podstatě hlavním základním nástrojem pro vaření lektvaru jsou lahvičky, ve kterých celý proces vaření probíhá. Lahvičky musíme naplnit vodou. K tomu můžeme využít buď volné zdroje vody a nebo budeme potřebovat kbelíky určené k manipulaci s tekutinami. Pro jejich doplnění jsou nezbytné také kotlíky na vodu, jež umožňují přesun s kbelíků do lahviček. Posledním a zcela nepostradatelným prvkem pro vaření je stojan. Do něj se dají vložit až tři lahvičky najednou a jde vlastně o nástroj, který celý vařící proces umožňuje.

Suroviny

Pokud máme obstarány potřebné nástroje a nádoby budeme dále potřebovat konkrétní suroviny ze kterých budeme lektvar tvořit. Mezi ně řadíme například meloun, cukr, mrkev, Redstone prášek, Glowstone prášek, Blaze prášek, lávovou smetanu, bradavičník a další. Surovin je celá řada a jejich konkrétnímu popisu bychom mohli věnovat vlastní článek. Pro základní pochopení principu však jejich zkrácený popis v této podobě prozatím postačí. Suroviny se dělí do třech různých kategorií. Význam tohoto dělení si ještě popíšeme v další části článku.

Postup vaření

Po získání všech nástrojů, potřeb a surovin se přesunujeme k realizaci samotného vaření lektvaru. Do stojanu umístíte požadovaný počet lahviček (jednu až tři) a následně do nich přidáváte potřebné suroviny dle daného receptu. Důležité je dodržovat nejen přesné zastoupení jednotlivých přísad, ale také pořadí ve kterém je do lahviček ve varném stojanu přidáváte. Nyní se vrátíme k popisu úrovní surovin, protože pokud od lektvaru požadujeme pozitivní účinek, musíme vždy přidávat nejdříve suroviny první kategorie, pokračovat surovinami druhé kategorie a zakončit surovinami z kategorie třetí.

Počty možných vkládaných surovin na jednotlivých úrovních se liší a je potřeba být při tvorbě maximálně obezřetný a postupovat podle oficiálních návodů. Ty najdete například zde. Pokud postup nedodržíte lektvar může být znehodnocen nebo vyvolat negativní účinek. Negativní lektvary se pak dají využít i pro oslabení nepřítele ve hře.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*