Vesmírné hry – Oblíbený žánr bez patřičné pozornosti?

Vesmírné hry se těší popularitě mezi vybranými kruhy hráčů, přesto se však většinou oficiálně nepovažují za samostatný herní žánr. Jaká jsou specifika těchto her a které nejznámější tituly mezi ně spadají si rozebereme v následujících řádcích.

Jaká jsou vůbec specifika tohoto žánru?

Vesmírné hry jsou poněkud specifickou kategorií her. Pojí je samozřejmě společný znak, že většina jejich děje se odehrává ve vesmíru. Logicky se však jednotlivé tituly výrazně různí podle toho, jak se odvíjí jejich děj. Velmi často tak hry z tohoto prostředí nejsou kategorizovány jako vesmírné, ale spíše jako RPG, akční nebo střílečky.

To však neznamená, že byste jim neměli věnovat pozornost. Naopak si vás futuristické děje spojené často se silným nádechem sci-fi mohou velmi snadno získat. Pokud se jedná o pro vás neprobádanou kategorii, určitě jí dejte šanci. Níže vám přinášíme několik tipů, které vám určitě můžeme doporučit.

Oblíbené vesmírné hry? Nesmrtelné klasiky i novinky

Among Us

Logická hra pocházející z vesmírného prostředí. Je poněkud specifická a odlišná od většiny kousků na dnešním trhu, přesto se řadí mezi nejhranější hry na světě. Její popularita raketově narostla během letošní pandemie, kdy jí výbornou reklamu udělali herní streameři. Díky tomu je již ve vývoji její druhý díl a pravděpodobně máme zaděláno na další oblíbenou hru s vesmírnou tematikou.

Outer Wilds

Velmi známá akční adventura, která potenciální hráče láká na velmi unikátní a nezaměnitelné prostředí. Pokud ji podlehnete, vžijete se do role kosmonauta a budete prohledávat okolí umírající hvězdy s cílem zabránit apokalypse. To zní opravdu působivě, že? A samotný herní zážitek je stejně tak záživný.

Halo

Pokud se bavíme o vesmírných hrách, jistě nesmíme opomenout klasickou střílečku Halo. Její první díl pochází už z roku 2001. Mezitím vyšlo několik dalších dílů, které se stále těší velké oblibě hráčů po celém světě. Pokud vás vesmírná tematika láká a nepohrdáte kvalitní střelbou, pak budete u této klasiky na správné adrese.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*