Herní konzole pro děti od 6 let? I takové se dají pořídit

Dovolujete vaší ratolesti hraní her, ale chcete mít detailní přehled o tom, čemu se přesně věnuje? Určitou altenrativou k běžným počítačovým nebo konzolovým hrám mohou být různé speciální varianty. Tyto varianty jsou obvykle velmi zjednodušené a nabízí pouze možnosti provozu nenáročných výpočetních úkonů. Na druhou existují herní konzole pro děti už od věku 6 let, takže výběrem nebudete výrazně omezeni. Naše redakce vám v následujícím článku představí některé z herních konzolí speciálně určených pro děti a seznámí vás s jejich základními parametry.

R8 SUPER 8 BIT TV SQI-666

Konzole, která vsází na klasický koncept osmibytových her našeho mládí. Díky tomu je její pořizovací cena velmi příznivá a přesto umožní realizovat hodiny dlouhé zábavy. Další výhody ztělesňují třeba kompaktní rozměry nebo velmi snadné ovládání, které předurčuje konzoli právě i k používání ze strany dětí. Součástí balení jsou navíc také dva ovladače, takže je vše hned připraveno k hraní bez nutnosti dalších investic. Jedinou nevýhodu shledáváme v logickém omezení na pouze osmibitové hry.

Denver GMP 240

Další „konzolí“, kterou jsme zařadili do našeho výběru je Denver GMP 240. Její hlavní předností je přenosnost. Vaše děti tak zabaví například i na dlouhých cestách nebo na dovolené. Pozitivní je také přítomnost barevného displeje. Ovládání je také velmi snadné a intuitivní, takže je konzole vhodná již pro děti od útlého věku. Oceňujeme i nízkou pořizovací cenu, Relativní slabinou je počet her (celkem 150). Některé podobné produkty na trhu totiž přináší větší nabídku.

PVP 3000

Kompaktnost, tisíce her a snadné ovládání jsou hlavní domény poslední dětské handheld konzole z našeho výběru. Kromě toho vás potěší také přítomnost barevného displeje s rozměrem nebo unikátní možnost propojení s televizí, která u zařízení v podobných cenových relacích rozhodně není standardem. Díky tomu můžete dětem hry promítnout i na podstatně větší obrazovky. Herní prožitek naopak trochu kazí rozměry integrovaného displeje s úhlopříčkou pouze 2,7 palce.

Na konec je nutné uvést, že pokud hledáte herní konzole pro děti od 6 let, nemůžete samozřejmě očekávat, že dosáhnout stejných kvalit jako běžně dostupné herní konzole. Také si budete muset vystačit s předem zabudovanými herními tituly, takže na moderní hry, můžete samozřejmě zapomenout. Na druhou stranu právě díky těmto vlastnostem mohou být dětské konzole ideální variantou pro vaše ratolesti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*