Tichá klávesnice na hraní her – jak si vybrat tu nejlepší

Pokud patříte mezi náruživé hráče, jistě víte, že tichá klávesnice může být v některých případech doslova nutností. Hlasité klapání totiž může rušit pozornost nejen vás, ale také může výrazně obtěžovat vaše okolí. V následujícím článku si rozebereme na co byste se měli při výběru tiché klávesnice zaměřit a přineseme vám také konkrétní tipy na nejlepší z nich.

Typ spínače

Nejdůležitějším parametrem, podle kterého byste se měli při výběru tiché klávesnice orientovat je typ spínače kláves. Na výběr máte ze třech základních druhů:

Membránové – Patří mezi nejméně kvalitní, je nutné dokonalé sepnutí a charakteristická je jejich vysoká hlučnost. Výhodou je naopak nižší cena.

S nůžkovým mechanismem – Jedná se o vylepšenou verzi membránových. Díky nůžkovému mechanismu stačí kratší dráha pro stisknutí klávesy. Díky tomu jsou klávesnice tišší a rychleji reagují.

Mechanické – Jsou nejkvalitnější a také nejdražší volbou. Kloubí rychlé reakce a ve většině případech jsou dostatečně tiché, ale hlučnější než s nůžkovým mechanismem.

Další parametry

Při výběru klávesnice se samozřejmě musíte zaměřit i na celou řadu dalších parametrů. Přestože hlučnost je v zásadě ovlivněna především zmíněným typem spínače, v potaz byste měli brát také způsob připojení, rozložení kláves, rychlost odezvy nebo podsvícení a další doplňkové funkce, které mohou výrazně zvýšit komfort používání. Tichá klávesnice by proto měla disponovat i jinými kvalitními parametry.

Tipy na konkrétní modely

A jaké klávesnice tedy splňují základní funkční požadavky, ale zároveň nabízí možnost velmi tichého provozu? Je jich celá řada, ale obvykle platí, že je nutné dělat při výběru kompromisy. Sofistikované herní klávesnice totiž často nepatří mezi nejtišší.

Doporučit vám můžeme například následující:

  • Logitech G413 Carbon
  • CZC Hexblade GK1000
  • Corsair K70 MK.2
  • Alienware AW510K

Zdroj: soundproofingtips.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*