Pirátské hry aneb opomíjená tematika s velkým potenciálem

Kdo z nás si v mládí alespoň jednou nehrál na piráty? Děti pirátskou tematiku zbožňují a logicky tak mezi mladšími hráči panuje i touha zahrát si v rámci tohoto žánru také počítačové nebo konzolové hry. Jaké existují možnosti a které pirátské hry nám trh v současnosti nabízí? Na to se podíváme v následujícím článku.

Filmová předloha? Nikoliv

Možná byste na první dobrou tipovali, že pirátské hry budou silně spojeny především s tematickými filmovými předlohami. Opak je pravdou. Piráti z Karibiku ani další podobné příběhy hernímu trhu nedominují. Přestože se některé herní tituly z filmů inspirovali (viz následující kapitola), příběhové inspirace nejsou v tomto odvětví nijak zásadně výrazné.

 

Od klasik až po nejnovější tituly

Pokud se již přesuneme k výčtu konkrétních herních titulů s pirátskou tematikou, v první řadě musíme bezesporu zmínit Assassin’s Creed IV: Black Flag. Assasin je v herním světě skutečnou legendou a černá vlajka udělala všem zájemcům o pirátská témata jistě nesmírnou radost.

Odlehčenější verzi a příběh nabízí zase spíše dětská hra Lego Piráti z Karibiku. Jak název napovídá, jedná se o variaci z prostředí slavné dětské stavebnice. Nemůžete tak čekat extrémně propracované herní prostředí, ale na druhou stranu svými specifiky má tento titul jistě něco do sebe.

Další hra, která by vám neměla uniknout, pokud preferujete pirátskou tematiku je Sea of ​​Thieves. Od ostatních se liší zejména mírou své interaktivity. Nabízí totiž pěkně propracovaný multiplayer a velmi rozsáhlý herní svět. V tuzemsku se jedná o méně známou variantu, ale doporučujeme vám jí dat šanci.

A pokud vám je předešlý výčet stále málo, určitě se podívejte ještě na další hry jako jsou například Archeage, Tropico 2 Pirates Cove nebo SEA DOGS.

Zdroj: pcgamesn.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*