Jak vybrat nejlepší tichou herní myš

Herní myši umožňují hráčům rychlejší a pohotovější ovládání především ve hrách s nutností flexibilních manévrů s kurzorem. Kromě ergonomie nabízejí i další prémiové vlastnosti, které u běžného hardwaru nenajdete. Hráčská komunita často poptává také maximální tichost, a proto jsme pro vás připravili krátký článek, který popisuje, jak může vypadat ideální tichá herní myš.

Pořizovací ceny

Stejně jako při výběru tiché herní klávesnice platí i u myši, že se zvyšující cenou většinou roste i pořizovaná kvalita. Nejedná se však o výlučné pravidlo, a proto je ideální předem vyčíslit cílovou částku ve které chcete myš pořizovat. Jednodušší a mnohdy i relativně tiché modely se dají pořídit již za několik stovek. Pokud ale požadujete opravdu profesionální kousek počítejte spíše s částkami v řádu tisíců.

Spínače

Pokud vybíráte myš podle parametrů její hlučnosti, klíčové pro vás budou vlastnosti spínačů. Zaměřte se proto především na jejich kvalitu. Vhodné je také to, aby byly vyměnitelné, protože po delší době používání mohou jejich původně dobré vlastnosti značně utrpět. Tichá herní myš by zkrátka měla vždy disponovat spínači nejvyšší kvality.

Různé tvary a vlastnosti pro různé hry

Díky široké nabídce si můžete vybrat skutečně velmi variabilní tvary a vlastnosti. Vždy však myslete na to, že myš, která může být ideální pro jeden typ hry si nemusí rozhodně hodit pro všechny univerzálně. Zkuste proto definovat jaké hry se chystáte hrát a vybrat si ideální model podle vašich požadavků. Vždy dejte také na uživatelské recenze, které vám mohou hodně napovědět o reálných vlastnostech.

Konkrétní tipy na herní myš

Podle zmíněných kritérii jsme vybrali 5 produktů, které jsou podle našeho přesvědčení těmi nejlepšími ke koupi na začátku roku 2021. Jedná se o:

  • C-TECH WLM-06S-B
  • Logitech M590 Silent
  • CZC.Gaming Assassin
  • Evolveo Ptero GMX100 PGMX100
  • Logitech M590 Silent

Zdroj: Pcgamer.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*