The Sims 5 – datum vydání: Kdy se můžeme těšit na další díl?

The Sims 5 patří mezi nejoblíbenější počítačové hry. Díky unikátnímu prostředí a virtuálním světu tvoří tato hra vlastně samostatný herní žánr nazvaný jako simulátor života. Od roku 2000, kdy vyšel její první díl jsme se dočkali ještě třech dalších pokračování. Zatím poslední titul s pořadovým číslem 4 vyšel v roce 2014 a od té doby netrpělivě vyhlížíme páté pokračování. Datum vydání hry The Sims 5 není jasné a je opředeno mnoha dohady. V následujícím článku si rozebereme doposud známé informace a zkusíme predikovat, kdy by mohla přijít na trh.

EA upřednostňuje updaty a rozšíření pro The Sims 4

Zatím poslední díl hry se ze strany vývojářů EA dočkává poměrně pravidelných updatů a dá se tedy předpokládat, že je nyní zatím hlavním centrem jejich pozornosti. Přestože vylepšení hry fanoušci oblíbeného simulátoru života jistě oceňují, snaha o vývoj nového dílu se díky tomu v současnosti jeví jako poněkud mimoběžná.

Původní očekávání k roku 2020 se nenaplnilo

Už v loňském roce (2019) se totiž objevily mezi herní veřejností zprávy, které naznačovaly, že hry bychom se mohli dočkat ke konci roku 2020. Dnes už víme, že tato varianta je téměř stoprocentně nereálná. Čekání tedy bude bohužel o poznání delší, ale The Sims 5 se v budoucnosti téměř s jistotou dočkáme.

Kdy tedy The Sims 5 přijde?

A kdo si počká, ten se dočká! Aktuálně to vypadá na posun o zhruba rok oproti původním termínu. To znamená, že pátou řadu bychom mohli očekávat někdy na konci roku 2021. O hře navíc nyní nemluví už jen nadšení fanoušci, ale opatrně se o ní začíná zmiňovat i generalita EA. Navíc jsme hru The Sims 5 zaznamenali ve výčtu her oficiálního PlayStation magazínu, takže její vydání v blízké době by mělo být skutečně téměř jistotou. Také můžeme samozřejmě predikovat, že se tedy objeví i na herních konzolích.

Jaká jsou momentálně dostupná rozšíření The Sims 4?

Pokud jste nedočkaví a rádi byste vyzkoušeli novinky v oblíbené hře, zkuste využít některé z rozšíření, které EA nabízí k The Sims 4. Vybírat můžete například z rozšíření.

Psi a kočky

Pravděpodobně nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším z rozšíření jsou „Psi a kočky“. Tento doplněk vám umožní nakupovat pro vaše Simíky virtuální domácí mazlíčky se kterým si užijete spoustu nové zábavy, ale logicky také nové starosti. Cena rozšíření se momentálně pohybuje okolo 500 Kč a dostupnost je stále na velmi dobré úrovni.


The Sims 4: Psi a kočky lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Hurá na vysokou

Pokud domácí mazlíčci nepatří zrovna mezi vaše hlavní zájmy a raději dáváte přednost mezilidským vztahům a životním aspiracím, bude pro vás lepší volbou rozšíření Hurá na vysokou. V něm budete společně se svými mladými hrdiny zažívat těžká studia, ale také spoustu zábavy spojené se studentským životem. Cena rozšíření se opět pohybuje mezi 400 a 500 Kč.


The Sims 4 Hurá na vysokou lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Hurá do práce

Vůbec první rozšíření, které bylo ke hře vydáno. Je velmi podobné předchozímu zmíněnému, jen se logicky místo studia zaměřuje na profesní zdokonalování vašich Simíků. Vašim hlavním cílem tedy bude dotáhnout to ve vybraném zaměstnání co nejdále a udělat ze svého hrdiny zkušeného a váženého zaměstnance.


The Sims 4: Hurá do Práce lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Tímto výčet rozšíření zdaleka nekončí. Užívat si se svými Simíky můžete například také Život ve městě, Život na ostrově nebo Život na horách.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*