Minecraft lantern – lucerna jako důležitý herní blok

Minecraft lantern nebo lucerna patří mezi velmi důležité herní bloky. Protože se na naši redakci často obracíte s žádostmi o informace o tomto doplňku, rozhodli jsme se mu věnovat samostatný článek, kde si vysvětlíme některé základní vlastnosti. Zaměříme se na možnosti získání lucerny, její fungování a využitelnost.

Kde najdete lanterns?

Lucerny se ve hře nachází na budovách v podobě domovních lamp.

Jak lucernu získat?

Lucernu můžete vytěžit libovolným nástrojem z vašeho inventáře a nebo dokonce i rukou. Délka ničení se pak samozřejmě odvíjí od kvality nebo spíše materiálu využitého nástroje. Lucerna se vyrábí kombinováním louče a železného nugetu.

Pokud se zajímáte o Minecraft mohly by se vám hodit i informace o kovadlině.

K čemu se Minecraft lantern používá?

Proč je lucerna ve hře tolik důležitá? Využít ji můžete pro pověšení na část bloků a nebo i pro věšení pod pevné bloky. Narozdíl od loučí také vyzařují vyšší světlo na úrovni 15 (louče mají 14). Lucerny se tak řadí mezi jeden z pěti bloků, které dokáží vyzařovat světlo (společně s magmatem, mořskými lucernami, ohněm a lávou).

Hodí se také pro tavení. Na dálku tří bloků dokáží roztavit sníh i led. Zvláštní vlastností lucerny je to, že když na ni spadnou nějaké jiné bloky, dojde k jejich zničení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*