Stolní hra Dobble

Malá, snadno skladovatelná stolní hra Dobble vás dokáže pobavit v mnoha ohledech, protože existuje několik variant této hry. Všechny tyto varianty naleznete v pravidlech, které jsou součástí balení. Základní varianta je ovšem o postřehu a je určená až pro 8 osob. Obrovskou výhodou je ta, že tuto hru mohou hrát děti již od 6 let. Zahrát si ji tak může celá vaše rodina, a to i s těmi nejmenšími členy. O čem tato hra je? Povíme vám jednoduchá pravidla.

Pravidla hry Dobble jsou jednoduchá!

S vysvětlováním této hry se nebudete muset téměř vůbec zdržovat. To platí i v případě, že budou hrát děti. Hlavním cílem hry je najít dva stejné symboly, a to na kulatých kartičkách. Vždy jedna kulatá kartička se položí na stůl. Každému hráči jsou následně rozdány všechny ostatní kulaté kartičky. Je potřeba jednu kartičku ponechat doprostřed hry, aby mohla začít. Kartičku na stolu otočíte a poté hledáte na své kartičce, kterou máte jako první v ruce stejný symbol. Jakmile stejný symbol naleznete, kartičku hodíte do středu hry.

Po umístění vaší kartičky hry hledáte i nadále stejný symbol. Jen s tím rozdílem, že tentokrát s kartičkou, která byla jako poslední hozená na stůl. Stále hledáte stejný symbol na kartičce, jež držíte v ruce jako první. V kartičkách nemůžete hledat! Kartičky jsou vyrobeny tak, že vždy je jeden symbol stejný. Nemůže se vám tak stát, že byste nedokázaly vyhledat stejný symbol. Jde o velice jednoduchou hru, kterou pochopí i nejmenší děti. To je také důvod, proč je tato hra určená už pro děti od 6 let.

Obsah balení a informace v kostce

Jde o karetní postřehovou hru, která je vhodná už pro děti od 6 let. Hru musí hrát nejméně 2 hráči. Maximální počet hráčů je 8. Délka jedné hry trvá přibližně 10 až 15 minut. Jde o základní hru s jednoduchými informace. Pochopí ji tedy naprosto každý.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*