Stolní hra Monopoly

Povíme vám základní informace o jedné z nejoblíbenějších deskových her vůbec. Řeč je o deskové hře Monopoly, která si podobně, jako člověče, nezlob se! Nebo Dostihy a sázky získala obrovský obdiv. Není se čemu divit, protože desková hra Monopoly je vyrobená na základě logického uvažování, strategických kroků i štěstí. Ve hře půjde o obchodování s nemovitostmi. Dokážete svým protivníkům ukázat, kdo je tady král nemovitostí? Ano? Máte jedinečnou možnost!

Stolní hra Monopoly

Monopoly se dají označit za deskovou hru simulující svět a obchod s nemovitostmi. Pochopitelně v této hře budete hrát s herními financemi. I přes to se hra neobejde bez strategického uvažování a logických krocích. Jak jsme již uvedli, půjde o nákup a obchod s nemovitostmi. Každý hráč dostane do rukou dvě kostky, které následně hodí a podle hozené čísla se bude pohybovat po hrací desce, která je dělaná ve tvaru čtverce. Hráč tak během hry obejde herní desku i několikrát za sebou. Obchod s nemovitostmi bude i o kapce štěstí. Jak se říká, na štěstí závisí téměř každá desková hra.

Ve hře ale na vás čekají také kartičky Šance a pokladna. I tyto dvě součástí hry dokážou buď to příjemně nebo nepříjemně zamíchat s hrou. Monopoly se staly natolik úspěšnou deskovou hrou, že se vyrábějí také různé mutace a jiné motivy. Narazit tak můžete na Monopoly Fortnite, Monopoly Hra o trůny, Monopoly Star Wars nebo Monopoly Berlín, popřípadě Londýn. Pro začátek vám ale doporučujeme koupit klasickou verzi deskové hry, jež nese název Monopoly. Je dobré se naučit na základní verzi deskové hry. Teprve poté se případně rozhodnout i pro jiné úpravy.

Co obsahuje balení a krátké shrnutí

Nyní už víte, že jde o obchodování s nemovitostmi. Ve hře se hraje s herními penězi. Hráč hází s dvěma kostkami a podle hozeného čísla se posunuje směrem dopředu. Oficiální licenci na tuto hru drží společnost Hasbro. Herní balení obsahuje 1 herní plán, 32 hracích karet, 8 žetonů, 1 balíček financí, 28 nabývacích listin, 32 figurek domů, 12 figurek hotelů, 2 kostky a pravidla hry. Pravidla hry si před zahájením hry řádně nastudujte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*