Stolní hra Dixit

Dixit je vynikající příběhovou deskovou hrou, během které se jeden z hráčů stane vypravěčem. Hra je vhodná jak pro děti, tak dospělé osoby. Kromě toho, že jde o deskovou hru, jedná se o skvělou volbu pro děti, protože se pomocí této hry dokážou naučit novým dovednostem. Ve škole budou také čas od času vyprávět svým spolužákům různé slovní úlohy. Určitě je tedy nejvyšší čas s tímto vyprávěním začít.

Stolní hra Dixit

Jako první si hráči vyberou vyprávěče, který hru odstartuje. Ten má za úkol popsat kartičku, kterou položil na stůl tak, aby ji ostatní hráči neviděli. Ostatní hráči rovněž položí na stůl po jedné kartičce. Následně se všechny kartičky na stole zamíchají, a to důkladným způsobem. Po zamíchání se kartičky otočí a hráči mají za úkol hádat kartičku, kterou vyprávěč popisoval. Ačkoliv se to může zdát jako jednoduchý úkol, věřte nám, že se zapotíte. Kartičky si totiž mohou být velice podobné, a tak se snadno může stát, že neuhodnete tu kartičku, jež vám vyprávěč vyprávěl.

Na co se tedy můžete během hraní deskové hry Dixit těšit? Na vymýšlení vlastních příběhů, protože právě o tom tato hra je. K Ilustraci, kterou kartička obsahuje je potřeba si vymyslet příběh. Tento příběh by měl být odvyprávěn tak, aby šlo poznat, že se jedná o vaší kartu. Zároveň je důležité ale kartičku popsat co nejtěžším způsobem. Ostatní hráči musí mít s hádáním kartičky nemalé potíže. Člověk v rámci hry rozvíjí nejenom svou fantazii, ale také vyjadřování. To je také důvod, proč je hra vhodná i pro děti. Hra může trvat i déle než 30 minut. Kartičky vás dokážou zaujmout i díky svým ilustracím.

Dixit pochopí každý!

Dixit pochopí opravdu každý hráč. Ať už půjde o dítě nebo dospělou osobu. Jedná se o základní hru obsahující karty, počítadlo bodů a figurky. Minimální počet hráčů je 3. Maximálně může hrát tuto hru 8 hráčů. Takto velký počet hráčů se nevidí u mnoho deskových her, což dodává této hře relativně velkou výhodu. Obtížnost hry je střední a jak jsme již uvedli, hra může trvat i déle než 30 minut.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*