Hry na televizi – jak hrát hry na TV?

Zatímco v minulosti bylo hraní her téměř výhradně spojeno s obrazovkami počítačů, v dnešní době hry na televizi již díky rozmachu herních konzolí nad klasickým zobrazením monitorů převládají. Lidé často nakupují televize přímo za účelem hraní her a vybírají je nejen podle zobrazovacích vlastností, ale také podle možností konektivity nebo manipulace. Náš článek vás zasvětí do způsobů, díky kterým můžete hry na televizi hrát také a nabídne vám informace, jaké příslušenství k připojení nutně potřebujete.

U herních konzolí samozřejmost

Hraní her na televizních zařízeních se významným způsobem rozmohlo s růstem popularity herních konzolí. Protože všechny konzole vyžadují pro svůj provoz zapojení externích multimédií, stala se z hraní na televizi běžná praxe. Ať už vlastníte Playstation, Xbox nebo jinou konzoli, bez kvalitní televize se zkrátka neobjedete.

Připojení televize jako externího monitoru k notebooku nebo počítači

U her na počítač nebo notebook je připojování k televizi jako externímu monitoru poněkud méně obvyklé. Přestože je relativně snadné a bezproblémové, výrazně se ním snižuje mobilita zařízení. S televizí jste totiž omezeni pouze na jedno určité místo ke hraní. Faktem je také, že notebooky samozřejmě disponují vlastními displeji a v případě stolních počítačů téměř vždy dochází k nákupu celé sestavy ve které je součástí samozřejmě i monitor.

Jaké příslušenství je nutné pro hry na televizi?

Pokud se rozhodnete využít možnost hraní na televizi, vždy dobře zvažte nejen výběr samotné televize, ale ověřte i nutnost veškerého příslušenství. V drtivé většině případů stačí k propojení HDMI kabel. U starších modelů se pak výjimečně můžete setkat i s variantou připojení přes VGA. Krokem vpřed je pak bezesporu možnost bezdrátového připojení, které pomocí nových technologií celý proces významně ulehčuje. Zde však samozřejmě musíte ověřit, zda vybraná zařízení možností spojení bez kabelů disponují, abyste předešli zbytečnému překvapení.

Zdroj: Samsung.com, Arecenze.cz

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*