GTA 5 na Android – Zahrajete si oblíbenou hru i na mobilu?

Hra GTA 5 je oblíbeným tahákem mezi všemi vášnivými hráči. Přestože se jedná o kousek staršího data, stále si má velký počet zarytých příznivců, kteří na ni nedají dopustit. Možná i z toho důvodu se neustále množí dohady zda je dostupná i v mobilní verzi pro telefony s operačním systémem Android. Na tuto otázku si zodpovíme v následujícím článku a představíme vám i některé další zajímavé doplňující informace.

Na jaké platformy je GTA 5 dostupné?

Jak už bylo řečeno, GTA 5 patří mezi nejoblíbenější a nejpoptávanější herní tituly vůbec. Hra je dostupná pro platformy Windows, PlayStation 3 a PlayStation 4, Xbox 360 a Xbox One. Očekává se také vylepšená verze pro PlayStation 5, která by měla přijít na trh v roce 2021.

GTA 5 na Android jako utopie?

Asi jste zaregistrovali, že mobilní telefony jako dostupná platforma v předchozím seznamu nefigurují GTA 5 na Android bohužel vývojáři nepřipravili a hru si samozřejmě nezahrajete ani na jiných mobilních operačních systémech.

Jedinou možností, jak hru zprovoznit na svém mobilním telefonu tak zůstává externí propojení s jiným zařízením. Bohužel si nevystačíte ani s Xboxem či PlayStationem, ale budete potřebovat počítač s nainstalovanou hrou. V rámci služby Steam (a Steam Link pro mobily) poté můžete propojit svůj telefon s počítačem a máte vystaráno. Po propojení samozřejmě musí obě zařízení zůstat v dosahu Wi-Fi a vaše pohyblivost bude tedy značně omezena.

Odpovědí, zda je možné zahrát si GTA 5 na mobilu tedy nebude jednoznačné NE, nicméně musíte počítat s nutností značných kompromisů a omezení, které vám budou kladeny do cesty.

Neoficiální verze GTA 5 na mobil

Protože zájem o mobilní verzi hry je opravdu enormní, na internetu se v minulosti objevila i neoficiální verze hry. Pokud patříte mezi skalní fanoušky série Grand Theft Auto, pravděpodobně jí budete chtít dát šanci, ale upřímně její kvalita není nijak oslnivá a do skutečného GTA V má opravdu daleko. Hra samozřejmě není dostupná v obchodu Play, protože není oficiální distribucí, ale při malé dávce úsilí ji na internetu za malou chvíli najdete.

Zdroj: sportskeeda.com

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*