Slavné hry, které vznikly v Excelu

Program Microsoft Excel většina z nás zná jako tabulkový editor vhodný pro hromadnou úpravu dat. Většinou jsme se s ním setkali při výuce na školách nebo ho používáme při kancelářských úkonech dodnes. Možná vás ale překvapí, že Excel není jen prostý tabulkový editor. Šikovní jedinci v něm dokáží vytvořit velmi zajímavé (ačkoliv samozřejmě zjednodušené) variace oblíbených počítačových her.

Had, bludiště, Sudoku nebo Monopoly? Žádný problém!

V Excelu si tak můžete zapařit takové klasiky, jako například hada, procházení bludišť, Sudoku nebo variaci stolních her, jako třeba Monopoly. Samozřejmě nemůžete očekávat dechberoucí herní možnosti a musíte si vystačit s opravdu velmi jednoduchým ovládáním a několika základními úkony, ale i tak se může jednat o zajímavý zážitek. Svého zpracování pro tabulkový editor se dočkala například i legendární strategická hra Civilization a je tedy rozhodně patrné, že jsou Excelové hry stále v kurzu.

Tip: Další zajímavé informace o hrách najdete v rubrice Magazín.

Ideální zábava do pracovní kanceláře?

Příznivci si u her v Excelu chválí samozřejmě jejich jednoduchost a nenáročnost, a také velkou míru nostalgie, kterou jim hraní umožňuje. Objevují se také hlasy, které reflektují možnost hraní na pracovištích v kanceláři. Šéf prý nemá šanci odhalit k čemu Excel používáte. Design her je však poměrně specifický a příliš nepřipomíná práci s rozsáhlými datovými soubory. Alibi vám před šéfem tak nabídne jen těžko a tuto variantu vám rozhodně nedoporučujeme :)!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*