Nejoblíbenější hry na mobil – které mobilní hry mají nejvíce příznivců

Mobilní hry jsou důležitou součástí herního průmyslu a díky rozvoji hardwaru telefonů dochází v jejich vývoji ke značným posunům. Není proto žádným překvapením, že nejoblíbenější hry na mobil se těší značné pozornosti a jak hráči, tak i vývojáři mezi sebou vedou četné spory, který z titulů je tím vůbec nejlepším. V následujícím článku přinášíme aktuální informace o třech nejlepších hrách na mobil podle počtu aktivních hráčů.

Vycházet budeme z průběžně aktualizovaného žebříčku na stránce Wikipedia.org. Přestože údaje nejsou sbírány ke stejnému časovému období a mohou tak být částečně zavádějící, umožňují vytvoření obecného náhledu a představy o popularitě jednotlivých her.

Pokémon GO

Hra z roku 2016, která inovativním konceptem doslova dobila svět mobilního hraní. Sbírání Pokémonů v reálném světě přineslo natolik zábavnou platformu, že k únoru roku 2019 měla hra více než 1 miliardu stažení. Systém hry se snažilo od té doby napodobit mnoho dalších vývojářských studií, ale žádné z nich nebylo ani zdaleka tak úspěšné jako Niantic s Pokémon GO. Hra proto zaobírá ve zmíněném žebříčku dělenou první příčku a drží společně se Subway Surfers pomyslný titul nejoblíbenější hry na mobil na světě.

Subway Surfers

Další klasika tentokráte z dílny SYBO Games. Hra byla představena v roce 2012 a i přes svůj jednoduchý koncept patří mezi to nejlepší a zejména nejchytlavější co je na trhu k dostání. Šílený běh v metru se sbíráním mincí a využíváním speciálních schopností měl na svém kontě k roku 2019 také miliardu stažení a řadí se tak mezi absolutně to nejlepší co můžete na mobil stahovat.

Despicable Me: Minion Rush

V poměrně těsném závěsu za zmíněnými tituly je hra Despicable Me: Minion Rush. Počin herního studia Gameloft si stáhlo k roku 2020 celkem 950 milionů hráčů a bezpochyby se tak řadí mezi to nejlepší co můžete pro hraní na mobilu pořídit. Hra stejně jako předchozí zmíněný titul vsází na koncept rychlého běhu a našla si spoustu fanoušků zejména pro svoji dynamiku a návykovost.

Další hry

V závěsu za zmíněnými hrami se pak v žebříčku dále nachází Jetpack Joyride, PUBG Mobile / Game For Peace, Clash of Clans, Fruit Ninja, Temple Run, Candy Crush Saga, Among Us a první desítku uzavírá hra Garena Free Fire.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*