Nejlepší hra na světě v roce 2020 – od Minecraftu až po GTA

Která hra je nejlepší na světě? To je samozřejmě těžká a ožehává otázka pro všechny náruživé hráče. Přestože volba je samozřejmě velice subjektivní, pokusila se naše redakce sestavit žebříček obsahující nejlepší hry na světě v roce 2020. Pohodlně se usaďte a vydejte se s námi na exkurzi virtuálním světem mezi oblíbené tituly dneška i let minulých.

Stále skvělé GTA

Pokud se řekne „nejlepší hra na světě“ mnoho z nás si jistě na první dobrou vybaví neuvěřitelně univerzální a stále vzkvétající hru Grand Theft Auto. Hry z dílny Rockstar Games vychází v této sérii již od roku 1997 a jedná se o opravdovou herní klasiku. Mezi nejlepší hry na světě bychom s klidným svědomím mohli zařadit bez problémů hned několik titulů této slavné série. Hry Vice City, San Andreas nebo i GTA V zkrátka vždy patřily k tomu nejlepšímu, co si mohl hráč na trhu pořídit.

Nestárnoucí Minecraft jako nejlepší hra na světě?

Odkaz hry Minecraft je v dnešním světě herního průmyslu obrovský. Nic na tom nemění, že první Alfa verze hry byla vydána už v roce 2009 a plná verze spatřila světlo světa v roce 2011. Hra tedy pamatuje již celou dekádu, ale stejně stále patří mezi nejoblíbenější hry na světě. Její princip je založen na maximální jednoduchosti. Pět specifických herních módů, nezaměnitelná „kostičková“ grafika a hodiny neutuchající zábavy jsou zkrátka nejvýstižnější charakteristiky této hry.

Fotbalová série FIFA

Aby si na své přišli i fanoušci sportovních her, nemůžeme mezi nejlepší hry na světě nezařadit populární fotbalovou sérii FIFA. První ročník této hry se datuje neuvěřitelně až do roku 1993, takže milovníci fotbalového virtuálního světa si přichází na své už téměř dvě dekády. FIFA nemá na poli sportovních her z tohoto pohledu vážnějšího konkurenta. Ať už preferujete návykové prostředí kariérního módu nebo se vyžíváte ve FUT, nejnovější FIFA by zkrátka ve vaší poličce s nejlepšími hrami neměla rozhodně nikdy chybět.

Call of Duty

Další legenda ve své kategorii. Call of Duty je synonymem pro úspěšnou střílečku. Již od roku 2003 se vyznačuje velmi propracovanými příběhy, stále se zlepšující dokonalou grafikou a skvělou hratelností. Od příběhu druhé světové války z prvních dílů se postupně vydavatelství Activision přesunulo s ději hry do současnosti a budoucnosti. Krok vedle to ale rozhodně nebyl. CoD pravidelně láme rekordy v prodávanosti a i díky intenzitě nově vydávaných titulů patří bez pochyb mez nejlepší hry světa.

Need for Speed

Pro někoho možná poněkud překvapivá volba, ale podle naší redakce nesmí nejvýraznější zástupce závodních her ve výběru chybět. Need for Speed vychází už od roku 1994 a jedná se o skutečnou stálici mezi nejlepšími hrami světa. Těžko uvěřit, že EA vydalo v rámci této nezaměnitelné série úctyhodných 25 dílů. Všechny se navíc těší stále obrovské popularitě a v dlouhodobém horizontu mezi závodními hrami jen těžko hledají konkurenci.

Jaká je podle vás nejlepší hra na světě? Náš výběr samozřejmě můžete brát s rezervou, jedná se o subjektivní volbu, a proto budeme velmi rádi, když se nám v komentářích svěříte, která je nejoblíbenější právě pro vás.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*