Mafia extrémní jízda: legenda, která opět ožila

Extrémní jízda symbolizovala speciální herní mód v legendární hře Mafia: The City of Lost Heaven. Nová verze hry z roku 2020 zařadila do svého scénáře podobný prvek, a přestože podle mnohých nenabízí stejné zážitky jako původní verze určitě stojí za pozornost. V následujícím článku si rozebereme tento herní mód v obou verzích her a zaměříme se na jeho odlišnosti a specifikace.

Původní Mafia a legendární extrémní jízda

V původní verzi Mafia: The City of Lost Heaven tvůrci hry nezapomněli přidat dva speciální módy, které hráčům umožňovaly podle svého vlastního požadovaného tempa prozkoumávat město. První z nich se jmenoval „jízda“ a nabízel jednoduchou možnost cestování po městě v taxíku. Druhý a o mnoho populárnější, nazvali tvůrci hry extrémní jízda. Během extrémní jízdy hráč plnil nejrůznější ztřeštěné úkoly.

Extrémní jízda se vám v původní Mafii otevřela až po dohrání kompletního scénáře celé hry. Celkem čítá 19 různých úkolů a jedná se o opravdu velmi zábavný doplněk, který se vryl do paměti každému skalnímu fanouškovi této hry.

Mafia Definitive Edition extremní jízda

Nová verze Mafie samozřejmě extrémní mód také neopomenula, přichází však s mnoha odlišnostmi. V první řadě je mód extrémní jízda vlastně jakýmsi hybridem mezi módem „jízda“ a „extrémní jízda“ z původní hry. Díky tomu jsou zde vlastně kombinovány prvky obou módů. Částečně se jedná o klidné prozkoumávání města a částečně o plnění bizarních úkolů.

V Definitve Edition se vám Extrémní jízda otevře ihned po dohrání první mise, takže přístup k ní je o poznání jednodušší. Úkoly jsou bezesporu zábavné a děj hry opět zajímavě doplňují. Mnozí hráči sice namítají, že do šíleností z prvního dílu mají nezaměnitelné kouzlo a novince Definitive Edition se ani zdaleka nedaří staré verzi konkurovat. Pravda je zřejmě někde uprostřed, tak jako s celou hrou. Klasika oblečená do nové kabátu je totiž nesmírně zábavná, ale má jistou pachuť. U monitorů vás zkrátka s takovou vervou jako v roce 2002 pravděpodobně neudrží.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*