Kočičí hry – hry s koťáky jako fenomén pro dívčího žánru?

Kočičí hry nebo také hry s kočkami se staly velmi oblíbenou kategorií v rámci dívčího žánru. Přestože obvykle nenabízí skvělou grafiku, rozsáhlý herní svět ani obrovské množství detailů, mezi specifickým publikem si své fanoušky tyto hry rozhodně najdou. Podívejte se s námi na všechny charakteristiky tohoto žánru a tipy na nejlepší hry, které jsou v něm k dispozici.

Starat se o kočku je nuda?

Na první pohled může budit v nezasvěcených hráčích představa starání se o domácí mazlíčky poněkud nudně. Samozřejmě pokud nepatříte mezi nadšence her s vykonávanou péči a Tamagoči nepatřilo mezi vaše oblíbené hračky, tento žánr asi nebude pro vás. Na druhou stranu pro menší hráče (a především hráčky) se může jednat o opravdu zajímavou alternativu k trhu s konvenčními hrami, který je přesycen násilím a sci-fi příběhy.

Téměř všechny hry z tohoto žánru jsou charakteristické velmi jednoduchým ovládáním, nízkými požadavky na výkon počítače.  Obvykle také přináší značnou volnost v rukou hráče. Ten v podstatě rozhoduje o osudu svého domácího mazlíčka. Běžná je u těchto her nutnost pravidelné péče bez které vaše zvířátko zásadně trpí a strádá, takže jsou hry poměrně silně návykové.

Hry, kde jsou mazlíčci v hlavní roli

Pokud se žánru oddáte a věnujete mu alespoň malou pozornost, zjistíte, že herních titulů s kočkami existuje opravdu celá řada. Mezi největší klasiky patří PC hra Catz, která se řadí mezi ty nejstarší, ale pořád může velmi nenáročným hráčům zprostředkovat slušnou zábavu.

Z všednějších a již podstatně propracovanějších her můžeme zmínit například The Sims 4 Psi a kočky. Známý simulátor života se do světa domácích mazlíčků pustil s vervou a rozšíření je opravdu působivé a zároveň značně návykové.

Kočičí hry je možné hrát také online či na mobilu. Kdo by neznal klasiky pro Android s péčí o malé koťáko. Namátkou můžeme zmínit například hry My Little Cat – Virtual Pet nebo Daily Kitten: Virtual cat pet.

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*