Cities Skylines vs Simcity – podrobné srovnání her

Hry Citities Skylines a Simcity jsou si v mnohém velmi podobné. Především v zahraničí dochází velmi často k jejich porovnávání a hodnocení toho, která z nich je na lepší úrovni. Vše je samozřejmě značně subjektivní a navíc se poměrně zásadně liší i jednotlivé díly v rámci obou sérií. I přesto jsme pro vás připravili krátký článek, který oba dva tituly srovná a nabídne jednoduché shrnutí všech poznatků.

Městská simulace

Obě hry jsou samozřejmě zaměřeny primárně na simulaci dění ve městě a tak srovnání této části hry nabízí pravděpodobně nejdůležitější oblast naší pozornosti. Hra SimCity byla poměrně dlouhou dobou relativně neotřesitelnou jedničkou na trhu s tituly podobného zaměření. Simulace města se zde spoléhá spíše na rychlé stavění budov a infrastruktury bez hlouběji promyšleného konceptu. Naproti tomu Cities Skylines přišlo na trh s trochu detailnějším vzorem, který se více věnuje budovaní služeb, pracovních pozice nebo třeba vzdělávání. S tím souvisí i příběhy všech virtuálních postav, které jsou ve hře daleko více propracované.

Hlavní rozdíl zde tedy spočívá především v tom, že zatímco v SimCity se jedná vyloženě spíše o fyzické rozrůstání a zdokonalování vašeho města, Cities Skylines jde v tomto ohledu více do hloubky a věnuje se i dalším proměnným.

Doprava

Další důležitou část obou her tvoří dopravní prostředky. I zde bychom se přikláněli co se týče hodnocení kvality spíše na stranu Cities Skylines. Ve hře je dokonaleji propracovaný koncept „inteligence“ vozidel, které se pohybují přirozenějšími trasami a dělají tak hru v tomto ohledu reálnější.

Multiplayer

Obě hry disponují i možností multiplayerového módů pro více hráčů. Ve starších verzích byla tato varianta dostupná pouze ve hře Simcity, která si tak získávala na svoji stranu mnohé zájemce o online hraní. Dnes jsou však již oba tituly na stejné úrovni a o tuto možnost nepřijdete ani u jednoho z nich.

Další aspekty

Obě hry jsou již staršího data, takže jejich pořizovací cena je poměrně poměrně příznivá. Pokud byste se však chtěli podle ceny rozhodovat, pravděpodobně byste opět měli zvolit variantu Cities Skylines, která je dostupná opravdu za pár korun. Ve prospěch Simcity naopak mluví určitě vyšší dostupnost herního titulu a pravděpodobně i rozsáhlejší hráčská komunita dlouhodobě věrná ověřené značce EA.

Ať už se rozhodnete zvolit jakoukoliv variantu doufáme, že nebudete litovat. Pokud se zajímáte i o další budovatelské hry, mohla by vás zaujmout naše samostatná rubrika věnovaná tomuto žánru.

Zdroj: v1.escapistmagazine.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*