Jaký monitor na hry? Vyberte si ten nejlepší herní monitor na trhu

Pokud patříte mezi počítačové hráče, jistě víte, že kvalitní monitor je společně s dalšími komponenty je naprostým základem gamingového vybavení. Pokud si kladete otázku, jaký monitor na hry je nejlepší, v následujícím článku vám představíme výběr naší redakce. Pro vaši lepší orientaci jsme zvolili monitory ve třech cenových kategoriích. Doporučíme vám tak jeden nejlevnější, jeden s dobrým poměrem ceny a výkonu a jeden, který se řadí mezi to skutečně nejlepší na trhu, ale musíte u něj počítat s velkými pořizovacími náklady.

Nejlepší levný monitor na hry – Samsung S22F350

Hlavní výhody: Nízká cena, velmi tenký, dostačující parametry

Monitor od značky Samsung, který zaujme především díky nízké pořizovací ceně. Za částku, která se u většiny prodejců pohybuje těsně nad hranicí 2000 Kč získáte poměrně slušné parametry, které méně náročným hráčům mohou postačit. Hlavní výhody, které vám zprostředkuje jsou ztělesněny především TN panelem a slušnou dobou odezvy. Jeho úhlopříčka činí 22 palců a šířka pouze 10 mm, takže vás potěší i možnost umístění téměř kamkoliv.


Samsung S22F350 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejlepší monitor na hry v poměru ceny a výkonu – Samsung C24RG50

Hlavní výhody: Prohnutá obrazovka, obecně kvalita parametrů, poměr cena výkon

Další monitor, který jsme do našeho výběru zahrnuli patří již do kategorie podstatně dražších. Při jeho pořízení musíte počítat s výdajem zhruba 4500 Kč. Na druhou stranu nabízí velmi slušné parametry, které by měly uspokojit i náročnější hráče. Na první pohled vás zaujme prohnutá konstrukce, která přináší realistický požitek ze hry a vtáhne vás do děje. Výhodou monitoru je také to, že umožňuje poměrně významným způsobem upravovat různé hodnoty podle vašich individuálních představ. Obnovovací frekvence, kontrast a další parametry jsou pak také na dobré úrovni. Úhlopříčka činí 24 palců a bezproblému dostačuje pro běžné účely.
Jediná slabina, kterou zmiňují jinak velmi spokojení uživatelé spočívá údajně v nemožnosti nastavení vertikální výšky.


Samsung C24RG50 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejlepší monitor na hry bez ohledu na cenu – Xiaomi Mi Curved Gaming

Hlavní výhody: Prohnutá obrazovka, velmi kvalitní zobrazení

Pokud neberte při pořízení ohledy na cenu a požadujete opravdu kvalitní parametry, mohl by vás zaujmout také tento velikán od značky Xiaomi. Herní monitor s úhlopříčkou 34 palců nabízí stejně jako minulý model prohnutí, takže o realistický zážitek při hraní budete mít rozhodně postaráno. Rozlišení, obnovovací frekvence i další parametry dávají papírově na první pohled znát, že se jedná o opravdu kvalitní kousek. Nezklame vás ani konektivita nebo možnosti polohovatelného nastavení. Nevýhodou je samozřejmě logicky vysoká cena, která se pohybuje v rozmezí 12 a 13 tisíc Kč.


Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″ lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*