Hraní her z externího disku

Nemáte dostatek prostoru na pevném disku svého počítače a notebooku nebo ho prostě jen nechcete zbytečně zahlcovat a zpomalovat obsazením mnoha soubory, ale zároveň patříte mezi vášnivé hráče? Pak by pro vás mohla být zajímavá varianta využití externího disku. V následujícím článku se zaměříme na to, jaké má hraní her z externího disku výhody a úskalí.

Externí disky jako pomocníci pro přeplněné počítače

Hned na začátek si zodpovíme hlavní otázku – hrát počítačové hry z externího disku je skutečně možné a není to nikterak složité. Přídavné disky tak nabízejí zajímavou alternativu pro všechny, kteří nemají dostatek prostoru v základních verzích svých hardwarů. Při instalaci i samotném hraní her pak postupujete naprosto stejně, jako v případě, kdyby se hra nacházela na pevném disku v počítači.

Má to i své mouchy

Z této perspektivy by tak bylo možné tvrdit, že externí disk je nezbytností pro každého náruživého hráče. Bohužel však tato varianta logicky nabízí i spoustu nedostatků. Protože přenos dat ja samozřejmě značně limitován a to především díky přenosu přes USB, které v mnoha případech mohou pohodlí při hraní her do značné míry negativně ovlivnit.

Tip: Další zajímavé informace o hrách najdete v rubrice Magazín.

Je tedy hraní her z externího disku dobrým nápadem?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Externí disk může být určitým únikem, pokud váš počítač disponuje opravdu zoufalým nedostatkem prostoru na disku pevném. Na druhou stranu, rozhodně dává větší smysl na externí disk přesouvat soubory se kterými nepotřebujete pravidelně pracovat a nemusí vám tedy zabírat ono drahocenné místo. Vždy se tedy snažte volit přídavný disk pouze jako poslední alternativu a počítejte s tím, že při jejím používání budete muset dělat kompromisy.

Jaký externí disk na hry zvolit

Pokud jste se i přes výše zmíněné fakty rozhodli do pevného disku investovat, pečlivě zvažte jeho výběr. V následujících řádcích vám přestavíme dva uživatelsky oblíbené disky, které by vás mohly zaujmout.

VERBATIM GX3 Gaming 2TB, 53682

Tento disk nabízí 2000 GB prostoru a je přímo určen pro gamery. Zaujme tak kromě funkčních vlastností také svým futuristickým designem. Podsvícení mu dodává ten pravý šmrnc. Rychlost přenosu je samozřejmě na slušné úrovni a vše prochází standardně přes USB kabel. Hmotnostně je na tom disk zhruba průměrně, když váží cca 180 gramů. Cena disku začíná na hranici okolo 2500 Kč.


VERBATIM GX3 Gaming 2TB, 53682 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

ADATA HD770 2TB, AHD770G-2TU3

Také tento disk je vhodný především pro hráče her. Opět zaujme svým designem, ale v něm jeho výhody rozhodně nekončí. Je konstruován tak, aby odolával i náročnějším podmínkám a nepoškodil se například během častých převozů. Kapacita úložiště u něj skýtá 2000 GB a připojení zprostředkovává port USB 3.2 Gen. 1. Cena disku startuje v českých obchodech někde na hranici 2000 Kč.


ADATA HD770 2TB, AHD770G-2TU3 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj windowsreport.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*