Hry pro teenagery s absencí násilí a vulgarit

Náctiletí stále tvoří velmi podstatnou část zákazníků dnešního herního trhu. Přestože neexistuje samostatný žánr zahrnující pouze hry pro teenagery, určitě můžeme do této kategorie zahrnout významný počet herních titulů. Od těchto her pravděpodobně budeme očekávat zajímavé příběhy a prostředí bez vysoké míry násilí nebo vulgarit. V následujícím článku si rozebereme tři nejpopulárnější z nich a přineseme přehled, který by vás mohl při nákupu inspirovat.

The Sims

Simulátor života jako samostatný žánr je naprosto specifickým odvětvím herního průmyslu. Pro teenagery je jako dělaný. Mezilidské vztahy a pečování o virtuální osobnost vlastního Simíka nabízí velmi zajímavou alternativu k násilným a akčním hrám, kterými je dnešní trh zasycen. Hra je extrémně návyková, ale zároveň neobsahuje prvky, které by byly pro náctileté nevhodné. O její popularitě svědčí už čtveřice velmi úspěšných dílů vycházejících již od roku 2000.

Need for Speed

Absencí násilí a dalších prvků nevhodných pro teenagery se vyznačují také závodní hry. Za pravděpodobně nejznámějšího zástupce této kategorie můžeme považovat sérii Need for Speed. Velmi rozsáhlý lot jehož první díl se datuje už do roku 1994 je dlouhotrvající zábavou především pro chlapce milující rychlá auta. Záleží jen na vás, který díl si z dostupných vyberete a jakému příběhu se oddáte.

FIFA

Nezastupitelné místo má v hrách pro náctileté také sportovní žánr. I zde platí, že díky svému zaměření se jedná o vhodnou oblast bez zbytečný násilností a dalších herních prvků, které bychom pro náctileté považovali za nemístné. Fotbalový simulátor FIFA je v tomto ohledu naprostou legendou. I u něj dlouhodobá historie a tradice svědčí o jasné kvalitě. Pro mladší sportovní fanoušky budete jen těžko hledat lepší počítačovou zábavu.

Her vhodných pro náctileté samozřejmě existuje mnohem více. Hry pro dívky dokonce tvoří samostatný herní žánr a fantazii se při výběru meze nekladou. Vždy však před koupí hru dobře prověřte, zda přesně splňuje vaše požadavky na absenci vybraných herních prvků.

Zdroj: commonsensemedia.org

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*