Seriál GTA San Adreas 1. díl – Ballas gang

GTA San Andreas je legendou na poli počítačových her. Přestože jsme na tomto herním titulu vyrůstali, stále patří mezi oblíbené a často hrané i v dnešní době a rozhodně nepatří do starého železa. Propracovaný příběh s mnoha zajímavými odbočkami čítá specifikace, které nás dodnes baví. V našem prvním díle seriálu věnovanému této hře se zaměříme na popis znepřáteleného Ballas gangu, který sehrál ve scénáři důležitou roli.

Význam gangu Ballas

Gang Ballas ve hře představuje hlavní znepřátelenou jednotku pro Grove Street Families. Tvoří tak ústřední nepřátelství s hlavní postavou hry Carlem Johnsonem. Gang se opakovaně objevuje ve scénáři hry a samostatnou paralelu vytváří stále probíhající válka o uzemí, která v San Adreas prakticky nikdy nekončí. Podle příběhu hry historie gangu sahá až do 70. let dvacátého století, a v roce 1992 se jednalo o jeden z nejvýznamnějších gangů operujících v ulicích Los Santos.

Specifikace gangu

Gang se samozřejmě významně odlišuje od zbylého obyvatelstva herního města. Pro příslušníky Ballas je typická fialová a bílá barva, takže je možné je velmi snadno identifikovat. Mezi typické zbraně používané jeho příslušníky patří zejména Pistol, AK-47 nebo baseballová pálka. K dopravě používají především auta Tahoma a Majestic. Jejich hlavní základna se ve hře nachází v Glen Park. Gang používá také specifický slang, se kterým se hráč během hraní hry může několikrát střetnout. Celkově tvoří všechny specifikace nezaměnitelnou pozici ve hře, které do značné míry definuje celý příběh.

Členové Ballas

Hlavními členy gangu Ballas jsou Kane (vůdce), Little Weasel nebo Bogman. Ve hře se ale samozřejmě objevují i jiné postavy spojené s Ballas. Najdete je během běžného brouzdání po ulicích Los Santos v mnoha čtvrtích. Jejich napadením vyvoláte okamžitou reakci proti vám samotným, která vyvolává boj o vybrané území. Důležitou roli hrají i v jednotlivých misích, protože se objevují v celkem 16ti z nich.

Zdroj: gta.fandom.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*