Jak prodat hru na Steamu? Existuje tato možnost?

Nákup her přes Steam je poměrně oblíbeným způsobem pořizovaní nových titulů. Čas od času se na naši redakci obrací gameři s dotazem, jestli je možné zakoupené hry přes Steam nějakým způsobem prodat, protože je mají kompletně dohrané a nebo si pořídili některou z novějších variant. V následujících řádcích se tak podíváme, zda je tento postup možný a popíšeme si i další související fakta.

Možnost vrácení hry bez delšího hraní

Možnost vrátit hru na Steamu po jejím vyzkoušení existuje. Stejně jako při nákupu čehokoliv jiného můžete do 14 dnů odstoupit od koupě a požadovat své peníze zpět. Samozřejmě však není možné hru například dohrát a poté se ji snažit Steamu vrátit. Podmínkou k odstoupení od koupě je totiž kromě zmíněné čtrnáctidenní lhůty také to, že hra byla z vaší strany hrána maximálně dvě hodiny. Po tomto čase již není možné požadovat refundaci a snažit se hru Steamu vrátit.

Prodej již odehrané hry?

A teď už k samotnému jádru dotazu „jak prodat hru na Steamu“. Prodej her jako takový není bohužel po koupi na Steamu možný. Zakoupením hry se totiž licence přenáší přímo na majitele daného účtu a není možné ji žádným způsobem přenést. Jedinou teoretickou variantou by byl prodej kompletního Steam účtu, který je však proti interním pravidlům a hlavně by vás připravil o všechny vaše herní tituly a nikoliv jen vybranou hru, kterou se chystáte prodávat.

Sečteno a podtrženo, jediným způsobem, jak dostat peníze za zakoupenou hru, která již nevyhovuje vašim představám je odstoupení od koupě do 14 dnů za splnění podmínky, že jste odehráli maximálně pouze 2 hodiny herního času. Je to určitá daň, kterou podstupujete z důvodu koupě hry online. Na druhou stranu nákup bez fyzického vlastnění hry může přinášet i spoustu výhod, které plynou především z celkové pohodlnosti nákupního procesu. Je tak vždy jen na vás, kterou variantu považujete za více vyhovující a kterou pro svoje nákupy využijete. Určitě se však vždy vyhněte nákupům na serverech s herními klíči pochybného původu.

Zdroj: support.steampowered.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*