Hry na taneční podložku – interaktivní herní zábava

Hraní her již dávno není jen u sezení u počítače a držení ovladače. Dnešní konzole umožňují mnohem interaktivnější zábavu a jednu z velmi zajímavých možností v tomto ohledu nabízejí hry na taneční podložku. V našem článku si rozebereme co k takovým hrám budete potřebovat a jaké jsou v současnosti nejlepší tituly tohoto žánru na trhu.

Taneční podložka jako základ

Ke hraní jakýchkoliv her z této kategorie samozřejmě budete potřebovat taneční podložku. Ta se připojuje ke konzoli nebo počítači poměrně jednoduše prostřednictvím přiložených kabelů. Poté už stačí jednoduše spustit software a začít tančit.

Pokud se rozhodujete kterou podložku zvolit, na výběr máte ze dvou základních druhů. Méně sofistikované, ale levnější a skladnější jsou tak zvané softpady. Naopak dražší, méně skladné, ale obecně kvalitnější jsou hardpady, které jsou vhodné pro pokročilejší tance.

Nejlepší hry na taneční podložku

Pokud máme již pořízenou podložku, můžeme se pustit do výběru nejlepších her. Výběr je naštěstí poměrně široký a záleží jen na vašich konkrétních preferencích.

Step Mania

StepMania je bezplatná taneční a rytmická hra pro Windows, Mac a Linux. Obsahuje 3D grafiku, podporu taneční podložky, ale i klávesnice a vlastní editor pro vytváření individuálních kroků kroků. Jedná se o starší kousek, který ale své účely splní i v současnosti a nabídne vám jistě mnoho zábavy.

PlayDance

Jedná se o ryze českou hru kompatibilní s tanečními podložkami X-PAD. Její výhodou je dostupnost velkého množství herních variací, čímž se odlišuje od zahraniční konkurence. Můžete si tak užívat značnou interaktivitu videohry a zároveň se zdravě hýbat.

Just Dance

Asi vůbec nejznámější taneční videohra současnosti. Zařadili jsme ji do našeho výběru, přestože k ní není potřeba taneční podložka, protože vychází každoročně již od roku 2009 a svým způsobem si tak drží své místo dlouhodobé jedničky. Pokud si tedy vystačíte s alternativou pomocí snímání kamerou namísto taneční podložky, bude Just Dance ideální volbou.

Zdroj: thegamer.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*