Hokej na pc? NHL bohužel absentuje

Je to paradoxní. Hokej patří mezi velmi oblíbené kolektivní sporty, ale dlouhodobě nemá zástupce mezi počítačovými simulátory. Pokud si chcete zahrát na svém PC hokej, jste odkázání buď na poslední ročník datem 2009 nebo na některý z neoficiální patchů, který tento ročník modifikuje o novodobé soupisky. Hráči na herních konzolích jsou na tom o mnoho lépe. V následujícím článku si rozebereme jaké vyhlídky hokej na PC má a jestli se počítačového NHL v budoucnu opět dočkáme.

Herní konzole jako lídr

Jak už bylo řečeno, na herních konzolí si narozdíl od počítačů můžete hokejové radovánky užívat poměrně jednoduše. NHL 20 vyšlo na konzole Xbox One a PlayStation 4 a není tedy žádný problém si ho zde zahrát. Odklon od počítačů dává v konceptu EA jako jediného vydavatele hokejových her poměrně jasný signál, že trh konzolí je v tomto ohledu podstatně lukrativnější.

Na PC to v brzké době nevypadá

Mnoho sportovních fanoušků se tak vývojářů každoročně ptá, zda se mohou těšit na počítačový návrat. Pokud patříte mezi ně, bohužel vás následující zprávy příliš nepotěší. Hokej na PC v podobě NHL se v nejbližší době realizovat pravděpodobně nebude. K ročníku 2021 mnozí upírali ještě větší naděje než v minulosti, z důvodu chyby obchodního řetězce Gamestop, který umožnil předobjednávky počítačové verze. Nakonec se však jednalo o selhání, které pouze rozvířilo spekulace. NHL se na PC pro ročník 2021 nevrací a nic nenasvědčuje tomu, že v nejbližší době by se mělo něco měnit.

Přijatelné alternativy neexistují

Velkou škodou je také to, že EA Sports se svojí sérií NHL nemá na trhu žádnou konkurenci. Zatímco ve fotbalovém prostředí si šlapou na paty FIFA a PES, v rámci hokeje na PC jde o čistě monopolní postavení jednoho giganta. Plnohodnotná náhrada prostě neexistuje a fanoušci ledního hokeje, kteří nedisponují konzolemi mají prostě a jednoduše smůlu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*