GTA 5 na Nintendo Switch? Pravděpodobně se nedočkáme

Jste majitelem populární mobilní herní konzole Nintento Switch a milujete herní sérii GTA V? Určitě nejste sami. Celá řada čtenářů se na nás v poslední době obrací, zda je populární hra ze série Grand Theft Auto tuto variantu dostupná. Přestože odpověď zní, že prozatím nikoliv, v následujícím článku se zaměříme více dopodrobna na možné vyhlídky a předpoklady.

GTA V si na Nintendo Switch nezahrejete

Nintento Switch je velmi populární konzolí. Přestože na trh byla uvedena již v roce 2017, stále se těší obrovské oblibě mezi hráči všech generací. To je způsobeno především její neuvěřitelnou kompaktností a snadnou manipulovatelností. Vášniví gameři tak mohou vyplnit i volné chvíle na cestách nebo ve volných chvílích bez přístupu k nemobilním zařízením.

Také hra GTA V už nepatří mezi nejnovější a její historie je dokonce ještě starší než v případě samotné konzole (hra vyšla již v roce 2014). Dostupná je prozatím „pouze“ na platformy počítače Xboxu a Playstationu. Z důvodu její neutuchající oblíbenosti se samozřejmě varianta v podobě odlehčené verze na Nintendo Switch doslova nabízí. Musíme vás však bohužel zklamat, protože v současné době se vám této možnosti nedostane.

Důvodem mohou být nechtěné ústupky z kvality

Jaké k tomu mohou být důvody? Odpověď je zřejmě jednoduchá. Přestože GTA je samozřejmě starším herním titulem, Nintendo Switch by pravděpodobně mělo problémy s plnohodnotným chodem této hry s detailní grafikou a některými dalšími výpočetními úkony. Je tedy možné, že z důvody obav o nevalný výsledek je tato expanze na novější herní konzoli upozaděna.

Budoucnost?

Dříve se často spekulovalo o tom, že hra by do budoucna mohla být pro Nintendo dostupná. S uplývajícím časem se však zdá tato varianta stále méně pravděpodobnou. Největším proti je zejména to, že v Rockstar Games už údajně pracují na vývoji nové hry GTA VI a pravděpodobně tak jejich primárním cílem nebude rozšíření starší verze na jiné platformy. Působilo by to totiž poměrně nestrategicky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*