Naučné hry pro děti online – existují i hry, kde se děti něco přiučí?

Chcete svým dětem umožnit přístup k počítači a zábavným hrám, ale mít dokonale pod kontrolou, že se nevěnují aktivitám, které by pro ně nebyly vhodné? Naučné hry pro děti budou tou správnou volbou. V následujícím článku vám přinášíme tipy na 5 nejlepších online her, které by pro vaše ratolesti měly být vhodné a zároveň „nezávadné“.

LEGO Worlds

Kdo by neznal stavebnici LEGO, která si svého času vydobyla pozornost velkého množství dětí po celém světě. Přestože je skládání kostek stále populární, dnešní mladiství svojí pozornost mnohdy upírají spíše k virtuální zábavě. LEGO Worlds kloubí oba způsoby do jedné podařené videohry. Virtuální svět s množstvím unikátních dopravních prostředků, postav a charakterů nabízí také online mód, kde můžete kooperovat s hráči po celém světě. Herní odborníci sice často uvádí, že hra není dokonale optimalizována a nachází se v ní poměrně velký počet chyb, nicméně pro nenáročnou dětskou zábavu by se mělo jednat o téměř dokonalou variantu. Děti se ve hře rozhodně alespoň v částečné míře učí kooperaci a schopnosti budovat podle vlastních představ.

Minecraft

Těžko hledat více symbolického zástupce online her pro děti než Minecraft. Hra jejiž tematika je dětská, ale stala se oblíbenou i u mnoha starších gamerů, je doslova legendární. Budování vlastního světa vyžaduje notnou dávku kreativity. V multiplayer verzi je opět nezbytná spolupráce s dalšími herními partnery, která může vést jako dobrý příklad k učení se týmové práci. Charakteristickou nedokonalostí, která je vlastně zároveň snad jedinou slabinou hry je poněkud „ošklivá“ grafika. Ta ale utváří obraz hry a je proto zcela nezaměnitelná.

Planet Zoo

Hra z prostředí ZOO. Klasická budovatelská strategie kde je hlavním cílem hráče vytvořit silnou a prosperující značku se ZOOlogickou zahradou. Kromě nákupu a starání se o zvířata samozřejmě čeká hráče i spoustu jiných úkolů ohledně správy financí nebo celkové údržby prostoru. Získávání informací o různých druzích zvířat mohou vaše ratolesti také v online multiplayer verzi spolupracovat s dalšími hráči a budovat manažerské schopnosti nebo finanční gramotnost.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*