Fifa 21 česká liga – zahrajete si v novém ročníku konečně českou ligu?

Česká fotbalová soutěž se bohužel v posledních letech do databáze nejoblíbenější fotbalové hry pravidelně nedostala. Přestože je v zemi bezesporu velké množství náruživých hráčů lačných po možnosti hrát za svůj oblíbený klub, tuzemsky trh je bohužel stále velmi malý. Ročník 2021 přinesl za dlouhou dobu největší naděje, bohužel se však české soutěže nakonec opět nedočkáme. Jestli jsou vyhlídky pro další roky pozitivnější a co přesně celou situaci ovlivňuje se dozvíte v našem článku.

Česká liga ve FIFA 21? Bohužel ještě nikoliv

Za zvýšenou mírou optimismu stály především vyjádření ze strany Ligovou fotbalovou asociací České republiky a společností, která populární fotbalovou hru produkuje. Generality zastupující LFA se totiž nechaly slyšet, že návrat soutěže do hry je jednou ze strategických marketingových priorit. Od roku 2011 se trh zásadně proměnil a přesunem hry FIFA směrem k online světu opět vzrostla její popularita. Nepřítomnost české soutěže je tak do značné míry špatnou reklamou.

Přestože jednání jsou údajně na dobré cestě, ve FIFA 21 si českou ligu nezahrajete. Budoucí ročníky by mohly být nadějnější. Ať už se jedná o ročník FIFA 22 nebo 23, liga by zkrátka v dohledné době mohla být pro české hráče opět k dispozici.

Pouze Sparta, Slavia a Plzeň

Bohužel již trochu tradičně si tedy ve hře zahrajete pouze za tři vybrané české týmy. Mezi ně patří AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň. Taková útěcha je však pro většinu českých fanoušků virtuální fotbalové klasiky nedostatečná a nezbývá než doufat, že se blýská na lepší časy.

Reprezentace naštěstí nechybí

Ve hře naopak naštěstí nechybí česká reprezentace. Mezinárodní zápasy si tak stále můžete užívat plnými doušky i s plnou aktuální sestavou našeho národního týmu. Zklamaní naopak mohou být slovenští hráči, protože jejich reprezentační výběr opět absentuje. Jedinou útěchou pro ně tak zůstává konkurenční PES, ve kterém se tým nachází.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*