Diablo 3 návod – kompletní manual na snadné ovládání hry

Diablo 3 je velmi oblíbená RPG hra, která navazuje na předchozí úspěšné díly. Přestože datum jejího vydání na první pohled značí, že se jedná o starší titul stále se najde velké množství aktivních hráčů. Herní svět je však velmi komplikovaný a tak jsme se rozhodli vytvořit stručný návod pro základní ovládání hry.

Výběr z herních tříd

V Diablo 3 si vybíráte postavy ze šesti různých tříd hrdinů. Každý hrdina disponuje jiným vzhledem, vlastnostmi, stylem a dovednostmi, takže výběr správné třídy je naprosto nezbytným úkonem. Výběr postavy přímo ovlivňuje její následné ovládání, a proto má v našem návodu pevné místo.

Barbaři

Bojují zarputile a divoce s využitím zbraní na blízko. Typické jsou pro ně zbraně ovládané hrubou sílou (obouruční, dvě jednoruční a štíty). Jejich zuřivost jim umožňuje vytvářet extrémní škody při útocích.

Křižáci

Využívají sofistikované zbraně a brnění. Bojují proti hostitelům zla za použití svaté magie a zmíněných zbraní. Excelují také v boji na blízko, ale nejsou na něj omezeni a mohou útočit i z větší vzdálenosti.

Lovci démonů

Jejich charakteristikou je neúprosnost a neústupnost. Své nepřátelé zabíjejí většinou střelnými zbraněmi na dálku, kromě střelby ale umějí například také klást pasti. Jejich logickou slabinou je boj na blízko v omezeném prostoru bez možnosti úniku.

Mnichové

Svatí bojovníci, kteří využívají božskou sílu. Umějí bojovat i beze zbraní a jejich hlavní předností je schopnost rychlých reakcí, které jsou jim umožněny díky jejich vnitřní síle převyšující sílu hrubou.

Necromanceři

Jsou pány života a smrti. Dokáží velet armádám kosterních vojáků a mágů a vyvolávat úderné kletby. Preferují boj na delší vzdálenost, protože dokáží svým velením nepřítele zničit, dřív než se k nim dostane.

Duchovní bojovníci

Duchovní bojovníci spojují sílu duchů a přivolává hrobní stvoření. K útokům používá ničivé zbraně, kyseliny a oheň. Pro kouzla potřebuje manu, která se načítá poměrně pomalu, ale umožňuje útočit s nesmírnou sílou.

Kouzelníci

Jejich základem je tajemná energie, která velí času a živlům ve snaze o ovládnutí osudu a moci. Zmrazuje, spaluje a zadržuje nepřátele za pomocí rychle se obnovující energie. Excelují v boji na dálku, ale na blízko se často stávají zranitelní.

Pokud již chápeme dělení hrdinů do jednotlivých tříd, můžeme se posunout k popisu základních principů hry. Přestože hra nabízí velmi rozsáhlý a specifický svět, její ovládání se opakuje v poměrně snadno naučitelných prvcích, které si nyní popíšeme.

Ovládání

Ovládání je samozřejmě naprostým základem, který musíte mít perfektně zvládnutý. Liší se v rámci hraní na PC a herních konzolích.

Ovládání na PC

Pro pohyb se používá kurzor myši, který namíříte na místo, kam se chcete přesunout. Po kliknutí levým tlačítkem zahájíte přesun. Můžete také držet tlačítko myši a pohybovat se tažením myši k dosažení změn směru. Chcete-li zjistit, zda můžete použít objekt, přesuňte na něj kurzor myši. Pokud se zvýrazní, můžete na něj kliknout a vytvořit další interakce. Klikání se používá i ke sbírání předmětů nebo promluvě s vybranými osobami.

Pro útok na vybrané monstrum opět použijte kliknutí myší. Podle toho, zda má váš hrdina zbraň na dálku nebo na blízko, spustí se bojová akce. Průměrné poškození, které působíte, můžete zkontrolovat v podokně „Inventář“ přístupném pomocí klávesy „I“.

Ovládání na konzolích

Pohybujete se pomocí levé páčky ovladače. Mírné naklonění způsobí, že váš hrdina bude chodit, zatímco úplné naklonění způsobí, že váš hrdina bude utíkat. Pokud chcete vytvořit interakci s předměty nebo zahájit konverzaci, využijte stisk tlačítka „A“ (pro Xbox 360 a Xbox One) nebo „X“ ( proPlayStation3 a PlayStation4).

Pro útok na monstrum použijte klávesu útoku, která vyvolá příslušnou akci, podle toho, jakou držíte zbraň a v jaké vzdálenosti se cíl nachází. Průměrné poškození zjistíte stisknutím Zpět (pro Xbox 360 a Xbox One) Nebo SELECT (pro PlayStation3 a PlayStation4).

Na konzolích můžete navíc využít funkci „Target lock“ která umožní, aby se váš hrdina držel pouze jednoho vybraného cíle a soustředil se na jeho poškození. Tuto funkci spustíte držením L2 (pro PlayStation3 a PlayStation4) nebo držením LT (pro Xbox 360 a Xbox One).

Hodit se může i funkce pro únik, kterou je možné využít v těžkých bojových situacích. Na Playstation3 a Playstation4 ji aktivujete uhnutím pravého analogu ve směru, kterým chcete úprk realizovat a na Xbox 360 a Xbox One využijte stejným způsobem pravou páčku.

Přiřazování dovedností

S postupem vašeho hrdiny skrze jednotlivé úrovně získáváte nové dovednosti pro použití v boji. Můžete jich využít maximálně šest najednou tak. Jejich využití se realizuje tak,  že přejdete do nabídky postav a přiřadíte dovednosti k jednotlivým tlačítkům ovladače. Jakmile jsou přiřazeny vaše dovednosti, stisknutí příslušných tlačítek vám umožní rozpoutat několik kombinací útočných a obranných strategií. Výhodou tedy je, že ovládání si můžete nastavit podle svých individuálních preferencí.

Panel akcí

Panel akcí je vizuální reprezentací zdraví, prostředku, aktivních dovedností a dalších důležitých informací o vašem hrdinovi.

Obsahuje vaše aktivní dovednosti a schopnosti specifické pro danou třídu, které vám pomohou rychleji zabít nepřátelské jednotky. Zobrazuje také výkonné položky s omezeným použitím (léčivé lektvary). Správné používání těchto schopností a předmětů je klíčové pro úspěch ve vyrovnaných bitvách. Během her pro více hráčů se na obrazovce objeví i panely akcí vašich spojenců, abyste měli dokonalý přehled o konkrétním stavu. Panel akcí také zobrazí všechny pozitivní a škodlivé efekty, které jsou aktuálně na vaší postavě a zbývající dobu trvání.

Tip: Další návody na hry najdete v samostatné sekci zde.

Další doplňky

Městské portály

Portál města můžete aktivovat stisknutím klávesy „T“ na PC nebo stisknutím šipky doprava na D-padu  v případě herní konzole. Tímto způsobem vyvoláte portál, který vás vrátí do bezpečí vašeho tábora nebo města. Portál je obousměrný, takže po dokončení svých akcí ve městě se můžete vrátit zpět.

Dovednosti

Do nabídky dovedností můžete vstoupit stisknutím klávesy „S“ na PC nebo prostřednictvím nabídky postav na konzolích (Stisknutím ZPĚT na Xbox 360 a Xbox One nebo SELECT na PlayStation3 a PlayStation4). Můžete zde vybrat a zobrazit své schopnosti.

Inventář

Svůj inventář si můžete prohlédnout stisknutím klávesy „I“ pro PC nebo prostřednictvím nabídky postav na konzolích (Stisknutím ZPĚT na Xbox 360 a Xbox One nebo SELECT na PlayStation3 a PlayStation4). Váš inventář obsahuje kořist, kterou jste získali na své cestě.

Úkoly a deník

Stisknutím tlačítka START na konzolích nebo kliknutím na ikonu kalichu na počítači (výchozí klávesa „J“) otevřete svůj seznam úkolů, který obsahuje seznam vašich aktivních úkolů a deník popisující tvory a lidi, se kterými jste se setkali.

Atributy

Každý hrdina ve hře je hodnocen prostřednictvím vybraných atributů. Ty se dělí na sílu, obratnost, inteligenci, vitalitu, houževnatost, škodlivost a schopnost obnovy. Číselná hodnota u každého atributu vyjadřuje jeho vyspělost.

Herní menu

Stisknutím tlačítka START na konzolích nebo kliknutím na ikonu počítače na PC (výchozí klávesa „ESCAPE“) otevřete herní menu ve kterém můžete zkontrolovat a změnit nastavení mimoherní nastavení. To se týká především zvuku, grafiky, ocenění a dalších aspektů.

Herní návod, který jsme pro vás připravili je samozřejmě jen prvním krokem, který byste měli před hraním Diablo 3 učinit. Titul má mnoho dalších specifikací, se kterými je nutné se dále seznámit.

Zdroj: us.diablo3.com

1 komentář

  1. Přeji Vám hezký den!6 let jsem hrál WOWKO a pohoda! 85 lev.postav. jsem měl 6.S léčením nebyl absolutně žáden problém.V Diablu je léčení nemožné!??Mám kouzelníka a léčení žádné není.JE ČERVENÝ,JAK LAMPA V BORDELU!A CO S TÍM?CO MÁM UDĚLAT-PROSÍM VÁS?hRÁL JSEM 2 KRÁT TORTLICHTA A JE TO NAVLAS STEJNÉ JAKO DIABLO!!!!!!
    JÁ OPRAVDU NEVÍM?ZVAŽUJI UŽ NECKRMANA! ZEUS.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*