Co všechno se dá dnes sledovat na Twitchi?

Pokud má člověk alespoň nějaké povědomí o streamovací scéně a její historii, tak ví, že Twitch primárně fungoval jako platforma pro hraní video her. Zpočátku se tam skutečně objevovali především hráči, kteří chtěli sdílet svůj průchod hrou, ideálně obohacený o vtipný komentář. Postupem času se však komunita na Twitchi vyvíjela, lidé uvítali nové druhy sdílené zábavy, ať už šlo o kategorii „Just Chatting,“ kdy si streamer jen povídá se svými diváky prostřednictvím chatu nebo si je rovnou pozve do hovoru, případně IRL kategorii, kdy streamer ukazuje svou běžný život při cestě do centra města.

Samozřejmě se objevily kategorie jako „koupání,“ jež jsou svou kvalitou pochybné, nicméně o těch se zde bavit nebudeme. Naopak se podíváme na zajímavé kategorie, jež mohly i pozornějšímu oku na Twitchi uniknout, leč minimálně v zahraničí jsou opravdu populární a z našeho pohledu stojí za omrknutí.

Profesionální online poker

Na tom, že je poker populární na streamovací platformě Twitch, vlastně není vůbec nic podivného. Online poker si získal popularitu v nultých letech, a jelikož momentum nabíral i v době, kdy Twitch začínal, bylo jasné, že dřív či později se někdo pokusí poker streamovat. Tehdy i dnes si člověk mohl vybrat z několika společností, u kterých se do hry pustit, čehož si byl vědom i Fintan Hand, který se právě do světa profesionální pokeru dostal i díky Twitchi. Nejprve pracoval jako krupiér, posléze se ale začal věnovat i hraní, založil si kanál a dnes se online pokerem živí. Ze zábavy se stala práce, tak jak se to u úspěšných streamerů stává.

Pokud má člověk zájem online poker na Twitchi sledovat, může si zvolit streamera podle toho, jakou hru zaměřenou na poker hraje, respektive od které společnosti, případně si vyhledá na internetu vyhledat známé hráče online pokeru. Pokud také streamují na Twitchi, může je nejen sledovat, ale samozřejmě se od nich i něco naučit. I v tom kouzlo sledování online pokeru tkví.

twich

Nová podoba deskových her

Na Twitchi se samozřejmě dá streamovat také hraní deskových her, kdy je sice třeba zapojit více kamer a nějak si pohrát s tím, aby divák viděl na hrací plochu, ale ideálně i na jednotlivé lidi okolo, tady se však komunita nezastavila. Využívá také Tabletop Simulátor, který poskytuje virtuální prostor pro uspořádání jakékoliv stolní hry online. Snadno se streamuje, k dispozici je bezpočet her, to ale není všechno.

Našli se totiž tak zapálení hráči Dungeons and Dragons, kteří se rozhodli díky dostupným technologiím udělat z hraní této role playing game dlouhodobý projekt. Nejenže se tedy hraje samotná hra Dungeons and Dragons neboli Dračí Doupě, tradičně vedenou dungeon masterem, ale hráči se opravdu vžijí do postav, které si vytvoří, oblečou si odpovídající kostýmy a dávají do svých výkonů všechno. Ano, i produkce takto vysoké kvality se dá na Twitchi najít, běžnější jsou ale pochopitelně ty, kdy skupina kamarádů prostě hraje deskovku a snaží se bavit sebe i publikum.

Kreativitě se meze nekladnou

Co se týče umění a kreativity, Twitch je opravdovým rájem pro všechny, kteří chtějí sdílet svůj tvůrčí proces s ostatní a rádi si u tvoření popovídají. Řeč je třeba o malířích a designérech. Ti celé hodiny pracují na své malbě či kresbě, přičemž může jít o věc, kterou si objednal některý z diváků, nebo třeba jsou přímo zaměstnáni jako tvůrci. Člověk se jejich sledováním může přiučit nějaké technice, nechat si něco nakreslit od profesionála, pokud o to má zájem, nebo si jenom užít poklidný stream. Legendou pak je kanál, který vysílá pořad, v němž tvořením provází neméně legendární Bob Ross.

Populární jsou také kanály, které se věnují kreativitě, co se vaření týče, přičemž i tato zábava nabízí diváku možnost se něco přiučit, což platí také pro tvůrce, kteří se věnují modelování. Zde lze najít kanály zaměřené na sochařství či lepení, přičemž speciální kategorií pak je stavění lega. Lidem prostě přijde zábavné sledovat někoho jiného, jak se mu pod rukama rodí menší či větší lego stavba, a přestože někoho napadne, že lego si přece může člověk postavit doma sám, důvodů, proč jsou tyto streamy oblíbené, je hned několik.

Jednak jsou působivé lego sety opravdu drahé, jednak na to každý nemá místo nebo trpělivost. Sledovat někoho jiného, jak si s tím poradí, přeci jen vyjde podstatně levněji, navíc někteří tvůrci se zaměřují na to, že se snaží z mnoha lego setů vytvořit něco úplně jiného a originálního.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*