Co jsou to stolní hry?

Stolní hry vám nic neříkají, protože tato doba je o počítačových nebo konzolových hrách? Pak by nebylo špatné si udělat čas i na stolní hry. Pro začátek bude stačit, když zjistíte, co to ty stolní hry vůbec jsou. Následně si jednu z nich můžete mimo jiné i vyzkoušet. Stolních her je nespočetné množství a jistě si každý z vás alespoň jednu z nich dokáže vybrat. Zvlášť v této doby, kdy se stolní hry zaměřují také na motivy filmů, počítačových her nebo jiných oblíbených postav.

Co jsou to stolní hry?

Stolní hry, jak už samotný název napovídá se hraje ve většině případech na stole. Pokud je vás více, pak si stolní hru můžete položit i na zem nebo jiný rovný povrch. Jde o hru, která se odehrává na herním plánu (plátně). Herní plán neboli plátno je vždy součástí balení. Jedná se o hlavní věc, bez které by stolní hra nemohla být hraná. Kromě plátna jsou k dispozici i další potřebné věci. Opět v mnoha případech jde o herní karty nebo figurky. Ke známým stolním hrám patří například Člověče, nezlob se! Jedná se o jednu z nejzákladnějších her vůbec.

Pokud jste tuto hru měli možnost vyzkoušet, pak jistě víte, že balení obsahuje kostky, figurky i herní plán. Každá stolní hra také skrývá v balení pravidla. Jde o základní definici toho, co to stolní hra vlastně je. Věděli jste ale, že se stolní hry dělí do několika kategorií? Na ty se podíváme. První skupinou jsou strategické hry. Stolní hry, ve kterých bojují dva nebo více soupeřů proti sobě. Klasicky mezi tyto stolní hry patří například šachy nebo dáma. Druhou kategorií jsou poziční hry. K těmto hrám patří například hra mlýn nebo go.

Poslední dvě kategorie aneb poznejte stolní hry

Třetí skupinou jsou pátrací hry. Ty mohou bavit děti, jež se chtějí stát policisty, protože do této skupiny patří veškeré detektivní hry. Hráč musí hledat a řešit překážky a problémy. Poslední kategorií jsou závodivé hry. Hráč musí co nejdříve dojít do cíle. Tady lze uvést jako příklad výše uvedené Člověče, nezlob se!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*