Člověče, nezlob se

clovece

Člověče, nezlob se! Kdo by neznal tuto nejznámější a nejhranější stolní hru na světě. Není pochyb o tom, že tato hra je určená nejenom pro děti, ale i dospělé osoby. Jinými slovy se u ní dokáže pobavit každý. Ačkoliv popularita her díky novým technologiím klesla, stále se najde velké množství lidí po celém světě, kteří si ji v kruhu své rodiny rádi zahrají. Jestliže nevíte, o jakou stolní hru se jedná, pak vás s ní seznámíme.

Seznamte se, tohle je Člověče, nezlob se!

Na trhu naleznete několik verzí této hry, a to od různých výrobců. Každé balení ale bude obsahovat stejné produkty. Mezi tyto produkty bude patřit herní plátno, figurky a kostky. V neposlední řadě také pravidla. Základní hra je pro 2 až 4 hráče. Některá herní plátna jsou ovšem oboustranná. Jakmile herní plátno otočíte, nachází se na něm hra klidně i pro 6 hráčů. Jak se tato hra hraje? To je otázka, kterou si možná pokládají lidé, jež neměli možnost s touto hrou přijít do kontaktu.

Na začátku hry každý hrající hráč umístí své figurky do svého domečku. Barva domečku je totožná s barvou figurek. Podle barev si také poznáte své figurky. Každý hráč má za úkol dopravit své figurky do cílového domečku. Toho lze docílit pomocí kostky, kterou kula a podle čísel, které padají posouvá danou figurku směrem dopředu. Je potřeba ale zmínit, že aby hráč dostal figurku ze startovního domečku na plátno, musí hodit na kostce číslo 6. Po dokončení může přenést figurku ze startovního domečku na herní plátno. To hráč s figurkou jednou oběhne a tím se dostane do finálního domečku.

Známá hra, která neurazí

Pokud hráč nehodí na začátku 6, pak kostku předává dalšímu hráči a hází tak dlouho, dokud toto číslo na kostce nepadne. Teprve poté může svou figurku přesunout na herní plátno, jak již bylo uvedeno výše. Figurky jsou celkem 4 a všechny tyto figurky hráč musí dostat do domečku. Na závěr je třeba uvést, že pokud poslední figurce bude do domečku zbývat hodit na kostce 2, ale hráč hodí například 3, 4, 5 nebo 6, pak se neposouvá.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*