Oblíbené stolní hry

katan

Společně se podíváme na nejoblíbenější stolní hry, jež znají mnohdy i hráči z celého světa. Je až neuvěřitelné, jak se stolní hra může stát oblíbená, když je přijatelná převážně pro ty nejmenší. U stolních her dokáže člověk strávit i několik hodin svého času. Jaké stolní hry se tedy nachází na našem seznamu oblíbených her, které vás jistě dostanou do kolen? Na druhou stranu, každý z vás je jistě zná.

Oblíbené stolní hry

Stolní hry jsou o zábavě, a to celé rodiny. První stolní hrou jsou Dostihy a sázky. Jde o hru, během které budete obchodovat s koňmi a doplňky, které vás budou posouvat dopředu. Každou investici bude ale potřeba důkladně zvážit. Pokud tak neučiníte, budete mít sice relativně zajímavé množství koní, ale zůstanete bez financí, což jistě nechcete. Následně vám stačí udělat jednu chybu a je po hře. Dostanete se do fáze, kdy jste nucení začít prodávat svůj majetek. Poté se karta obrátí a vy získáte finance, ale budete na druhou stranu bez koní a majetku. Vaše peníze tak rychle půjdou dolů.

Druhou oblíbenou stolní hrou jsou Monopoly. Hra určená pro 2 až 6 hráčů, která se vydala v několika verzích a motivech si získala svůj obdiv také díky možností obchodovat. Tentokrát ale nepůjde o obchodování s koňmi, ale nemovitostmi. Opět je i tady potřeba důkladně přemýšlet a každou investici řádně zvážit. Je ideální čas na nákup virtuální nemovitosti v této skvělé stolní hře nebo je dobré si vyčkat? Pusťte se do hry se svými přáteli a staňte se nejbohatším člověkem ve světě Monopol.

Nyní se podíváme na trochu novější stolní hru, která byla inspirovaná televizní soutěží Co na to Češi. Stejný název nese i samotná stolní hra. Jde o tipovací party hru, během které na vás čekají opravdu pikantní a kuriózní otázky. Jste připravení překonat celé Česko a vyhrát nad svými soupeři? Pokud máte mozek nabitý vědomostmi, pak se nemáte čeho bát a můžete se pustit do soutěžení. Jen s tím rozdílem, že se na soutěž nebudete dívat v televizi, ale přímo si ji zahrajete u sebe, a to z pohodlí domova v podobě stolní hry.

Oblíbených stolních her je pochopitelně daleko více. K těm známým ještě patří Člověče, nezlob se! I tato hra skrývá v sobě poměrně dlouhou historii, a tak si zaslouží titul oblíbených stolních her po celém světě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*