Stolní hra Desítka

quiz

Desková hra Desítka se řadí do kategorie vědomostních her. Zajímavým faktem této hry je ten, že se sami budete moct rozhodnout, jestli hru budete hrát po celou dobu na jistotu nebo se nebojíte zariskovat a v případě, že vám to nevyjde, přijít i o všechny nahrané body. Vzhledem k tomu, že se jedná o vědomostní hru, je určená nejenom dospělým, ale také dětem. Probuďte v nich nové dovednosti a začněte spolu hrát deskovou hru Desítka. Užijete si tak poklidný večer v obývacím pokoji u jednoho stolu.

Stolní hra Desítka

Z předchozího odstavce už víte, že se jedná o vědomostní hru. Jakmile si ji vyzkoušíte, určitě se zařadí k vaším oblíbeným deskovým hrám. Hra vám dokáže nabídnout 200 okruhů a 2000 otázek, na které existuje pouze 2000 odpovědí. Vy tak máte jedinečnou možnost si jednu ze správných odpovědí urvat pro sebe. Stolní hra Desítka je zabalená v relativně malém balení, a tak se dá snadno zabalit do kufru nebo cestovní tašky a vzít si ji všude s sebou. Kromě okruhů a otázek hra obsahuje také počítadlo bodů a žetony. Otázky jsou napsány na oboustranných kartičkách. Na jedné straně je otázka a na druhé straně odpověď.

Pravidla i samotný princip hry je velice snadný. Každý jednotlivý okruh obsahuje 10 otázek a pochopitelně 10 správných odpovědí. Výhodou je, že žádný hráč nebude čekat příliš dlouho na nové kolo. Máte totiž možnost odpovídat v každém okruhu otázek. Jakmile odpovíte správně, získáte jeden žeton. Žeton se rovná jednomu bodu. V momentě, kdy budete znovu na tahu, můžete se pokusit najít správnou odpověď. Problém je v tom, že ve chvíli, kdy odpověď neuhádnete, riskujete ztrátu dřívějších bodů, které jste si nahrály.

Základní informace v kostce

Desková hra patří do kategorie rodinných vědomostních her. Hra Desítka je určená pro 2 až 8 hráčů, takže si ji bez problému zahraje celá vaše rodina. Délka hry se odhaduje v rozmezí od 15 do 20 minut. Je tedy potřeba si přinejmenším výše uvedený čas pro tuto hru vyhradit. Věková je hra vhodná pro děti starší 10 let.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*