Podle čeho vybírat herní konzoli?

playstation

V současnosti se herní konzole i počítačové hry těší velké oblibě nejenom mezi mladší generací. Toužíte se také nechat strhnout kouzlem virtuálního světa?

Pandemie koronaviru s sebou přinesla větší oblibu počítačových her i herních konzolí. Není snad nikdo, kdo by se čas od času netoužil odreagovat ve virtuálním světě, který s sebou přináší jistou dávku vzrušení a adrenalinu. Podle čeho ale herní konzoli vybírat, pokud patříte mezi naprosté laiky? S výběrem vám pomůže následující článek.

Výhodou herních konzolí je hlavně jejich pořizovací cena. Dají se totiž pořídit poměrně levně, některé jednodušší modely najdete na pultech obchodů za cenu nepřesahující pomyslnou hranici 5 000 korun. Nemusíte přemýšlet, jestli na ně máte doma potřené vybavení a hraní v pohodlí gauče má zkrátka něco do sebe.

PS5 – klasika, která nikdy neomrzí 

PS4 vede v porovnání s ostatními konzolemi, co se týče kvality. Velkým lákadlem jsou ale i exkluzivní hry, které Playstation nabízí. Playstation 5 volně navazuje na předchozí sérii PS4 Pro, PS4 a PS4 Slim. Podobnost mezi těmito modely je patrná již na první pohled. PS5 nicméně překvapí poněkud vyšší hmotností kolem 3 kilogramů. Rozhodně tak mezi konzolemi patří k těm větším hračkám.

Pokud je možné u PS něco obdivovat, tak je to vždy design, který je povedený do posledního detailu. PS5 hned na první pohled zaujme svým netradičním a trochu kontroverzním vzhledem, který se ničím nezadá s předchozí verzí, která byla mezi hráči hanlivě přezdívána „sendvič“.

Xbox One a excelentní služby

Xbox One nové generace si musel projít počátečním krušným obdobím, které nehrálo zrovna v jeho prospěch. Mohutné rozměry konzole a příliš vysoká pořizovací cena, která řadu hráčů odrazovala. Microsoft ale na vývoji této konzole následně nezahálel a nyní by se dala považovat za ideální volbu pro začínající hráče.

Oproti PS5 má Xbox One určitě méně exkluzivních titulů, na druhou stranu se ale jedná o velice kvalitní hry, které vás jistě udrží u obrazovky po dlouhé hodiny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*