Nejhranější hry na světě – 5 aktuálně nejhranějších herních titulů

Lámali jste si někdy hlavu nad tím, jaké  jsou nejhranější hry na světě? Společnost Newzoo sestavuje pravidelně aktualizovaný žebříček, podle kterého můžete každý měsíc sledovat trendy v počtu hráčů u nejoblíbenějších herních titulů. Jak sestavování probíhá a které hry jsou momentálně ve vedení si rozebereme v následujícím příspěvku.

Jak se žebříček nejhranějších her na světě sestavuje?

Ještě než se pustíme do rozboru aktuálních výsledků, nastíníme si metodiku, podle které se při sestavování žebříčku nejhranějších her na světě postupuje. Společnost Newzoo se zaměřuje na celosvětovou míru počtu unikátních hráčů hrajících jednotlivé hry. Pro výzkum používá vzorek 42 zemí, které jsou vhodné pro hloubkovou analýzu.

A jaké jsou tedy výsledky?

League of Legends

Na prvním místě se podle statistik umístila k září roku 2020 hra League of Legends. Tento herní kousek od společnosti Riot Games na bázi online multiplayerové bojové arény za sebou tak možná trochu překvapivě zanechal i na první pohled zvučnější hry.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Druhé místo v žebříčku zaznamenala známá taktická střílečka Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Hra pochází z tvorby studia Ubisoft a jedná se o typickou střílečku z prvního pohledu. Přestože její historie není příliš dlouhá (na trhu je k dispozici od roku 2015) očividně se těší velmi vysoké oblibě mezi všemi milovníky online her.

Hlavním námětem hry je boj agentů proti teroristům a a potěší vás zejména propracovaná grafika nebo interaktivní prostředí, které je dobře využitelné při boji proti nepřátelským jednotkám. Cena hry začíná v českých obchodech někde u hranice 400 Kč a reference na tento titul jsou obecně velmi pozitivní.


Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Among Us

Třetí příčku drží zajímavý počin od herního studia InnerSloth. Hra se řadí do žánru logických her a odehrává se ve vesmírném prostředí. Hra opět nemá příliš dlouhou historii, protože její počátky se datují do roku 2018. Raketový růst její popularity byl zapříčiněn především díky propagaci ze strany herních streamerů během pandemie.

Minecraft

Umístění této herní klasiky mezi nejhranějšími hrami na světě pravděpodobně nikoho moc nepřekvapí. Nesmrtelná klasika spadající typologicky hned do několika žánrů nás baví už od roku 2011. Zdá se, že jejím dnům však ani zdaleka není zatím konec.

Hra si získává příznivce především díky otevřenosti a rozsáhlosti herního světa. Charakteristické grafické prvky pak jen podtrhují její kult a oblíbenost mezi hráči všech generací. Výhodou je také velmi nízká cena hry. Minecraft se dá v českým eshopech pořídit již od ceny lehce přes 200 Kč.


Minecraft Windows 10 Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Valorant

Hra Valorant je v tuzemsku v porovnání s předchozími zmíněnými tituly možná o něco méně populární, přesto se však celosvětově řadí k největším trendům. Hra která opět spadá do produkce Riot Games vyšla v roce 2020 a očividně se velmi rychle etablovala mezi to nejlepší co je na trhu k dispozici. Taktická střílečka z pohledu první osoby zkrátka budí pozornost a budeme s očekáváním sledovat, jaká bude její budoucnost.

Zdroj: newzoo.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*