Jak streamovat hry – jednoduchý návod

Streamování her se těší v současné době obrovské popularitě. Díky úspěchu herních streamerů, kteří se dokázali prosadit na Twitch nebo YouTube panuje o tuto možnost veliký zájem. V následujícím článku si rozebereme základní specifikace ohledně streamovaní her z počítače i herních konzolí.

Jak streamovat hry

Pro streaming je v první řadě samozřejmě nutné vlastnit stolní počítač nebo notebook. Při jeho pořizování byste měli myslet na dostatečný výkon. Streamovací platforma Twitch například doporučuje alespoň procesor Intel Core i5 nebo ekvivalent AMD a 8 GB RAM. Při používání herní konzole budete potřebovat také kartu pro záznam videa, která po připojení odesílá videozáznam do počítače ze kterého odchází online stream.

Kromě zmíněných komponent je nezbytné, abyste disponovali také velmi kvalitním internetovým připojením, protože streamování her přináší velké nároky na přenos dat.

Volba softwaru

Tím však samozřejmě technicky celý proces nekončí .V počítači budete potřebovat program pro příjem video a audio  přenosu a jejich následné streamování. Pro tyto účely se jako asi nejlepší program jeví Open Broadcaster Software (OBS). Jeho ovládání je sice poměrně náročné, ale disponuje mnoha funkcemi a především je k dispozici zdarma.

Streaming samotný

Pokud již máte celý proces technicky zvládnutý a víte jak streamovat hry, máte napůl vyhráno. Samozřejmě však nemůžete očekávat instantní úspěch vašeho streamovacího programu. Budete muset vybrat správné a populární herní tituly, zjistit jak oslovit dostatečně početné publikum a nebo se třeba zaměřit na správnou intenzitu svého vysílání. Ačkoliv vám tedy nic nebrání se streamováním začít téměř okamžitě, nepočítejte s tím, že jde o jednoduchou záležitost.

Zdroj: Theguardian.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*