Counter Strike historie – dlouhá cesta legendární střílečky

Hru Counter Strike zná snad každý, kdo někdy hrál na počítači. Jedná se o naprostou klasiku, jejíž počátky se datují až do roku 1999. Do současné podoby tak CS ušlo velmi dlouhou cestu. V následujícím článku se zaměříme na historický vývoj hry a podíváme se na co vlastně za touto legendou stojí.

Historie Counter Strike se začala psát už v roce 1999

V tomto období vyšla jako multiplayerová modifikace dosud známější hry Half-Life. Poměrně brzy se začala těšit velké popularitě. Hráče zaujala především vysoká míra akce, na svoji dobu povedená grafika nebo široká škála zajímavých zbraní. Vývoj vyústil až do modifikovaných verzí Counter Strike 1.5 a Counter strike 1.6, které přišly v letech 2002 respektive 2003 a znamenaly masivní nárůst zájmu o hru.

Counter Strike 1.6

Verze 1.6 je opravdovou legendou na poli novodobých stříleček. I přesto, že byla vydána v roce 2002, své příznivce nachází dokonce ještě i dnes. Svého času se jednalo opravdu o to nejlepší co bylo na trhu k dostání a série se organizovaným bojem teroristů proti policejním složkám stala legendou právě díky tomuto počinu.

Rozporuplné Condition Zero a Source

Následné změny v roce 2004 byly ztělesněny vydáním verzí Condition Zero a Source. Ty jsou spojeny s mnoha kontroverzními hodnoceními. Přestože hra bezesporu pokročila oproti předchozím verzím například z pohledu kvality grafiky, našla si i své zaryté odpůrce, kteří ji nemohli přijít na chuť.

CS:GO od roku 2012 dodnes

Nejnovějším počinem v sérii pak do dodnes zůstává verze Global Offensive z roku 2012. Ta si díky vylepšené hratelnosti, dalšímu zlepšení grafiky a přidání nových zbraní opět našla velkou masu nových hráčů a v současnosti patří mezi nejhranější online střílečky vůbec. Mnoho fanoušků by velmi rádo vidělo Counter Strike v novém kabátu dnešní doby, nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by se Valve chystalo k vývoji aktuálnější verze. Vypadá to tak, že si budeme muset ještě nějakou dobu vystačit s doposud vydanými tituly. Na druhou stranu právě nestárnoucí a nadčasové provedení bylo vždy to, co hru CS dělalo unikátní.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*