Stolní hra Dostihy a sázky

dostihy

Dostihy a sázky patří mezi nejzákladnější a nejoblíbenější stolní hry vůbec. Dalo by se říct, že neexistuje člověk, který by tuto deskovou hru neznal. Dostihy a sázky mají tu výhodu, že ji mohou hrát lidé všech věkových generací. Svým způsobem se Dostihy a sázky v mnoha ohledech podobají rovněž oblíbené deskové hře Monopoly. Jen s tím rozdílem, že v této deskové hře nejde o obchod s nemovitostmi, ale o obchod s konmi. Postup hry je ale relativně podobný.

Dostihy a sázky

Dostihy a sázky vám ovšem nabídnou mnohem propracovanější řešení, které pomáhá deskové hře získat o to větší popularitu. Kromě toho je desková hra následně zajímavější, protože hráči se nezaměřují jen na nákup koní, ale také sázky. Každý hráč navíc musí přemýšlet nad každým krokem, jinak se mu stane osudným. Staňte se majitelem koní i stájí a poté vydělávejte pokaždé, co na vašeho koně někdo stoupne. Hra nabízí velké množství koní, jež jsou rozděleny do několika stájí. Pokud posbíráte celou stáj, můžete začít s kupováním žetonů.

O to větší peníze následně vyděláte, jestliže se jiný hráč postaví na jednoho z vašeho koně. Buďte mazaným obchodníkem a oberte o peníze všechny vaše protivníky. Hra je založená nejenom na správných rozhodnutí, ale také na obchodním duchu a štěstí. Ano, štěstí vám ve hře zkrátka nesmí chybět, protože pro nákup koně je potřeba se nejprve na dané hrací pole postavit. Teprve poté si budete moct koupit herního koně. Pochopitelně jen toho, na kterém stojíte. To se bude odvíjet od herní kostky s čísly. Dokáže vám padnout takové číslo, jež budete potřebovat?

Co obsahuje balení deskové hry?

Balení deskové hry Dostihy a sázky obsahuje herní plán, 260 bankovek, 87 žetonů, 6 figurek, 55 karet, hrací kostku a český návod. Pokud jste ale měli možnost si v minulosti tuto skvělou hru zahrát, pak se jistě obejdete bez návodu, protože pravidla této hry jsou velice podobná jízdě na kole. Nezapomínají se. Nyní si užijte hru na maximum.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*